Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Świt wygrał w derbach powiatu

Tobiasz Chożalski
W pierwszym meczu ligowym w 2012 roku, Świt Piotrowo podejmował Sokoła Duszniki. Faworytem tego spotkania byli bez wątpienia gospodarze. Niespodzianki nie było i Świt pewnie pokonał zespół z Dusznik. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, a bramki zdobyli: Jakub Grzęda i Jakub Sikora.

Pierwsze w tym roku kalendarzowym derby powiatu szamotulskiego nie przyniosły kibicom wielu emocji. Murowanym faworytem do zwycięstwa był Świt Piotrowo. Po pierwszej połowie stało się jasne, ze nie może być inaczej. Gospodarze mieli bardzo dużą przewagę i stworzyli sobie kilka wyśmienitych okazji do zdobycia gola. Dwie z nic wykorzystali. Najpierw do siatki rywali trafił Jakub Grzęda, który dobił piłkę odbitą przez bramkarza Sokoła. Druga bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Idealne dogranie wykorzystał strzałem głową Jakub Sikora.

Dwubramkowe prowadzenie do przerwy to minimalny wymiar kary. Strzały podopiecznych trenera Piotra Kowala dwa razy lądowały na poprzeczce. W drugiej odsłonie spotkanie było zdecydowanie gorsze. Świt skupił się na obronie wyniku, a Sokół nie potrafił stworzyć sobie dogodnych okazji do zdobycia gola kontaktowego. Wynik się już zmienił i kolejne 3 punkty trafiły na konto drużyny z gminy Obrzycko. W następnej kolejce Świt będzie podejmował Błękitnych Wronki, a Sokół Obrę Zbąszyń.