Szamotuły. 2-letnia Amelka potrzebuje pomocy żeby żyć!

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Archiwum prywatne
Ubytek przegrody międzykomorowej, małogłowie, cytomegalia, niedosłuch przewodzeniowy obustronny, posocznica – z tym wszystkim na co dzień radzić sobie musi mała, dwuletnia Amelka z Szamotuł, której rodzice codziennie walczą o zdrowie. Leczenie jest jednak kosztowne, dlatego potrzebują pomocy.

Jak nas informują, z Amelką od dwóch lat jeżdżą po szpitalach, codziennie walczą z całych sił o zdrowie córeczki.

- Jesteśmy w bardzo ciężkiej sytuacji, gdzie Amelce i nam brakuje już sił i pieniędzy na dalsze leczenie, ale wciąż chcemy walczyć. Od jej urodzenia walczymy z wadami, które narastają, a lekarze w Polsce już nie są w stanie nic zrobić. Amelka przeszła już szereg bardzo skomplikowanych operacji, bez których pewnie już by jej z nami nie było - wyjaśniają. 

Po ostatniej resuscytacji stwierdzono, że po analizie stanu klinicznego dotychczas wykonanych badań obrazowych i wykonanych procedur kardiochirurgicznych, wobec wyczerpania możliwości dalszego leczenia operacyjnego ze względu na warunki anatomiczne i genetyczne uwarunkowania zmian zakrzepowo - zatorowych w układzie sercowo naczyniowym, dziecko zostało zakwalifikowane do leczenia paliatywnego.

- Nie możemy się z tym pogodzić! Szukamy nadziei za granicą, że jakaś klinika zakwalifikuje Amelkę na operację serca. Nie mamy nic do stracenia. Walczymy o życie naszego dziecka. Jeśli jest lekarz na świecie, który może zoperować serce Amelki, jesteśmy w stanie poświęcić wszystko. Oprócz wyścigu z czasem, walczymy o każdą złotówkę. Bez zabezpieczenia finansowego nadzieja może zgasnąć na zawsze – kończą zrozpaczeni.

Na znanym portalu siępomaga.pl uruchomiona została zbiórka na pomoc małej Amelce i jej rodzicom. Zbiórkę można znaleźć wpisując w przeglądarkę adres: https://www.siepomaga.pl/amelka-polaszek - KLIKNIJ LINK. Liczy się każda złotówka.

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Dodaj ogłoszenie