Szamotuły. Emilka Pruszkowska zagra z Wartą Poznań w Finale Mistrzostw Polski U-13!

Magda Prętka
Emilka Pruszkowska wraz z koleżankami z klubu wywalczyła awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski U - 13 Dziewcząt w Piłce Nożnej Mat. Anny Pruszkowskiej
Świetne wieści na początku tygodnia napłynęły do naszej redakcji. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach wraz z drużyną odnotowała wielki sukces sportowy

Półfinał Mistrzostw Polski U-13 Dziewcząt w Piłce Nożnej

W niedzielę, 15 maja w Środzie Wielkopolskiej rozegrano Półfinał Mistrzostw Polski U-13 Dziewcząt. W zawodach odbywających się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej wystartowały 4 drużyny: Polonia Środa Wielkopolska, Akademia Piłkarska LG, UKS Olimpia Szczecin oraz Warta Poznań S.A. Zespoły rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” Stawką turnieju był awans do wielkiego finału.

Emilka Pruszkowska awansowała z Wartą Poznań do wielkiego finału!

Na boisko wybiegła również Emilka Pruszkowska – uczennica klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach, która umiejętności piłkarskie szlifuje w poznańskiej Warcie.

Wraz z dziewczętami z zespołu szamotulanka zremisowała z drużyną ze Szczecina oraz Akademią Piłkarską 0:0. Spotkanie z gospodyniami ze Środy Wielkopolskiej Warta wygrała jednak w ładnym stylu, ustalając wynik na 1:0. Tym samym drużyna z Poznania awansowała z drugiego miejsca do Finału Mistrzostw Polski! Miejsce I zajęły zaś szczecinianki.

Na starcie w Baborówku zamelduje się ponad 160 jeźdźców i amazonek

Gm. Szamotuły. Festiwal Jeździecki Baborówko w ostatni weeke...

Turniej finałowy odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Za Emilkę i koleżanki z klubu już teraz mocno trzymamy kciuki!

Warto zaznaczyć, że młodą piłkarkę zobaczymy również podczas finału wojewódzkiego turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka", który w dniach 23 - 25 maja rozegrany zostanie na obiektach Centrum Sportu Szamotuły.