Szamotuły. Kalendarz charytatywny Tomasza Kotusa trafił do sprzedaży. Kupując go pomożesz osobom niepełnosprawnym

Magda Prętka
Magda Prętka
Udostępnij:
Realizację życiowych pasji można umiejętnie łączyć z akcjami pomocowymi. Dowodem na to są działania Tomasza Kotusa - pasjonata fotografii z Szamotuł, którego kalendarz charytatywny ujrzał właśnie światło dzienne. Kupując go pomożemy osobom niepełnosprawnym

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

To już trzecia edycja projektu dobroczynnego realizowanego przez Tomasza Kotusa - szamotulskiego przedsiębiorcę, filantropa, miłośnika fotografii. Pod koniec ubiegłego tygodnia opracowany i przygotowany przez niego kalendarz charytatywny oficjalnie trafił do sprzedaży.

Kotus po raz kolejny zadedykował projekt osobom niepełnosprawnym - podopiecznym Stowarzyszenia Społecznego Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach, z którym współpracuje od lat. Dochód z jego sprzedaży zasili konto organizacji, a pozyskane środki pozwolą na realizację statutowych działań.

W ubiegłym roku stowarzyszenie świętowało 25-lecie działalności. Dzięki środkom pozyskanym w ramach zbiórki publicznej organizacja może realizować szereg działań na rzecz niepełnosprawnych. Jednym z nich są warsztaty teatralne

Powiat szamotulski. Pomagamy osobom niepełnosprawnym. Bo dob...

Kalendarz charytatywny Tomasza Kotusa

Kalendarz zdobią fotografie wykonane na terenie powiatu szamotulskiego, jak i w samym Grodzie Halszki. Oprócz charakterystycznych obiektów architektonicznych, zdjęcia prezentują urokliwe krajobrazy i piękno lokalnej przyrody. Fotografie dobrane zostały w taki sposób, by nawiązywały do poszczególnych miesięcy zgodnie z kolejnymi porami roku. W ich ostatecznym wyborze autorowi pomogli internauci i internautki.

Jak kupić kalendarz?

Kalendarz w cenie 40 zł można zakupić za pośrednictwem mediów społecznościowych (facebookowy profil Tomasz Kotus Fotografia ZOBACZ TUTAJ) oraz poprzez kontakt telefoniczny z Barbarą Prętką - prezeską Stowarzyszenia Społecznego Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach (tel. 602 527 368). Dostępny jest on także w punktach stacjonarnych:

  • Firma Partner - Narzędzia, ul. Sportowa 5, Szamotuły
  • Sklep "Szkolniak" - teren targowiska w Szamotułach
  • Księgarnia na Rynku w Szamotułach
  • CUK Ubezpieczenia, ul. Dworcowa 8 (wejście od ulicy Ratuszowej), Szamotuły
  • Redakcja tygodnika "Dzień Szamotulski" i portalu szamotuly.naszemiasto.pl, ul. Dworcowa 12 (wejście od ulicy Ratuszowej), Szamotuły (kalendarz dostępny będzie tu w drugiej połowie tygodnia)
  • Centrum Sportu Szamotuły, ul. Sportowa 6, Szamotuły
  • Prestige Gym&Fitnes, ul. Dworcowa 24, Szamotuły
  • Szkoła języków obcych "Eurolingua", ul. Wroniecka 39a (Cech Rzemiosł, II piętro), Szamotuły
  • Hotel "Maraton" (recepcja), ul. Sportowa 6, Szamotuły

Lista punktów będzie na bieżąco aktualizowana.

Pasjonat fotografii po raz kolejny dla niepełnosprawnych. Ch...

Trwa zbiórka publiczna na rzecz podopiecznych stowarzyszenia

Projekt dobroczynny Tomasza Kotusa, to wspaniała, ale nie jedyna akcja pomocowa prowadzona na rzecz szamotulskiego stowarzyszenia. Do końca roku potrwa również zbiórka publiczna realizowana przez organizację od ponad 20 lat! Jej pomysłodawcą w roku 2000 była redakcja "Dnia Szamotulskiego".

Każda osoba z wielkim sercem, dla której los osób niepełnosprawnych nie jest obojętny, może przyłączyć się do akcji. Wystarczy tylko dowolnym datkiem wesprzeć stowarzyszenie dokonując przelewu środków na konto organizacji: 282030004511100 00000917900 (z zaznaczeniem „22 zbiórka publiczna”). Wyrazem podziękowania za każde wsparcie stanie się symboliczna cegiełka.

Zebrane fundusze pozwolą organizacji w przyszłym roku na realizowanie statutowych zadań, w tym przygotowanie różnego rodzaju projektów dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami, a także na dofinansowanie turnusów i zajęć rehabilitacyjnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie