Szamotuły. Rozpoczął się Finał Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Młodziczek [ZDJĘCIA]

Magda Prętka
W sobotę, 2 marca przed południem w hali "Szamotulanka" wystartował turniej finałowy Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Młodziczek. Gospodynie zgrały koncertowo!

Sportowe emocje nie opuszczają "Szamotulanki". Po rozgrywanym tu 2 tygodnie temu Finale Mistrzostw Wielkopolski Kadetów, przyszedł czas na wielki sprawdzian młodziczek. W rywalizacji bierze udział 6 najlepszych zespołów w tej kategorii wiekowej z terenu całego województwa.

Turniej podzielony został na fazę grupową oraz fazę pucharową. W grupie A znaleźli się: ENEA "Energetyk" Poznań, UKS Środa Wielkopolska oraz gospodynie - zawodniczki UKS "Szamotulanin". Grupę B z kolei tworzą zespoły: KS ASBL Piła, SPS "Volley" Piła i UKS 17 Kalisz.

Mecz otwierający imprezę, pomiędzy siatkarkami z Poznania i Środy Wielkopolskiej odbył się sobotnim rankiem. Dziewczęta z "Energetyka" bardzo wyraźnie podkreśliły, że łatwo nie sprzedadzą skóry i do samego końca bronić będą mistrzowskiego tytułu, jaki zdobyły w roku ubiegłym. To one ustaliły wynik meczu na 2:0.

Przed południem z kolei nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Przy gromkich brawach publiczności, na płytę boiska weszły reprezentantki wszystkich drużyn wraz z ekipą sędziowską. Wiceburmistrz Szamotuł, Dariusz Wachowiak oraz wicestarosta, Józef Kwaśniewicz życzyli dziewczętom zaciętej rywalizacji w duchu fair play, a kibicom - fantastycznego widowiska. Odśpiewano również Mazurek Dąbrowskiego, a wkrótce potem rozpoczęło się spotkanie SPS "Volley" Piła - UKS 17 Kalisz. W przypadku tego meczu sprawdziła się stara maksyma, iż sport faktycznie bywa nieprzewidywalny. Mimo gładko wygranego pierwszego seta przez pilanki, w drugim dziewczętom nie szło już tak dobrze. Kaliszanki dowiodły, iż drzemie w nich ogromny duch walki i nie bez powodu znalazły się w gronie tych najlepszych z najlepszych. Druga partia należała właśnie do nich. W tie break'u emocji również nie brakowało, a szczęście na zmianę lądowało po jednej i drugiej stronie siatki. Gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie, to drużyna z Piły rozegrała trzeciego seta na swoją korzyść, wygrywając tym samym całe spotkanie 2:1.

Kibice ze zniecierpliwieniem oczekiwali na rozpoczęcie meczu, którego bohaterkami stały się szamotulanki oraz zawodniczki z "Energetyka". Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego, na trybunach zrobiło się bardzo gorąco! Podopieczne trenerów Dariusza Ciszaka i Kazimierza Fabiana ani myślały poddać się rywalkom typowanym na faworytki turnieju. I chociaż początek spotkania nie był dla gospodyń zbyt udany, bardzo szybko udało im się odrobić stracone punkty, a w połowie seta - wyjść na prowadzenie. Ostatecznie, to one triumfowały w pierwszej partii, której wynik ustaliły na 25:21. Świetnie weszły też w drugiego seta obejmując najpierw 5, potem 7 i 10 punktów przewagi. Wobec kapitalnych zagrywek Olgi Kędziory oraz mocnych ataków Zuzanny Pieniak, rywalki były bezsilne. I tak, szamotulanki wynikiem 25:16 pokonują dziewczęta z Poznania wygrywając całe spotkanie 2:0. MVP meczu została libero "Szamotulanina", grająca z jedynką na plecach, Oliwia Bąkowska.