To był udany sezon w wykonaniu lekkoatletów UKS Olimp Duszniki

Wiktoria Poczekaj
We wrześniu i w pierwszych dniach października rozgrywane były najważniejsze dla lekkoatletów z Dusznik zawody rangi mistrzowskiej w tym roku.

6 września w Poznaniu dwójka młodzików UKS Olimp Duszniki wystartowała w Mistrzostwach Wielkopolski U16 zdobywając złote medale w rzucie oszczepem. W kategorii chłopców zwyciężył Krzysztof Fechner, natomiast w kategorii dziewcząt – Wiktoria Kosiorek z wynikiem 36,07 m pobiła też swój rekord życiowy.

13 września w Poznaniu odbyły się również Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodzików. W imprezie tej reprezentanci z Dusznik Fechner i Kosiorek zdobyli dwa medale w rzucie oszczepem.

W dniach 17-18 września w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski U18 (juniorów młodszych), do których po licznych mityngach zakwalifikowały się trzy zawodniczki UKS Olimp. W rzucie oszczepem, w szerokim finale znalazły się 2 zawodniczki z Dusznik, które ostatecznie zajęły: 10 miejsce Alicja Migdałek oraz 11 miejsce Michalina Tyczyńska. W rzucie dyskiem 18 miejsce zajęła Zuzanna Tyczyńska z bardzo dobrym wynikiem 30,29 m.
Na zakończenie sezonu, zawodnicy UKS Olimp wzięli udział we Wrześni w Mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Ekipa z Dusznik wywalczyła 4 medale.