Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tomasz Zimoch 11 lipca we Wronkach!

Paulina Śliwa
Paulina Śliwa
Archiwum NaszemMiasto
Tomasz Zimoch, Artur Andrus, Jarosław Kuźniar, Jarosław Kret i być może także Wojciech Malajkat oraz Aleksander Doba – wyjątkowi goście pojawią się niebawem w gm. Wronki w ramach projektu „Kolorowych Bibliotek”

Sześć spotkań z sześcioma ciekawymi ludźmi w gm. Wronki – przygotowują Fundacja „Femina Project” Centrum Promocji i Rozwoju Kobiet i Wroniecki Ośrodek Kultury. Wszystko w ramach projektu „Kolorowe Biblioteki wychodzą w plener”, który w gminie realizowany jest już od maja i potrwa do października br.

Już w sobotę, 11 lipca, mieszkańcy będą mieli okazję spotkać się legendą dziennikarstwa sportowego i świata radia – Tomaszem Zimochem. Będzie to nietypowe spotkanie z książką, podczas którego na głównej płycie stadionu zostanie rozegrany towarzyski mecz pomiędzy juniorami i trampkarzami Błękitni Wronki, a rodzicami dzieci Błękitnych – dwie części meczu po ok. 15 min każda. Mecz komentować będzie oczywiście gość – T. Zimoch. W przerwie sportowego spotkania dziennikarz radiowy i inni znakomici goście ze świata sportu będą czytać fragmenty książek o sporcie. Jedną z nich będzie „Mój sport moja radość” , która promuje sport wśród dzieci i młodzieży. W organizację wydarzenia włączyli się Olympic Hotel Wronki, MS Sport, Zarządca Stadionu Lecha Poznań oraz Klub Błękitni Wronki.

W sierpniu Muzeum Ziemi Wronieckiej i Biblioteka Publiczna we Wronkach zaproszą na spotkanie podróżnikiem, dziennikarzem i autorem podróżniczych książek Jarosławem Kretem. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 23 sierpnia. W muzeum zorganizowana będzie wystawa zdjęć pt. „Moje Indie”, natomiast na zabytkowym placu przed budynkiem gość będzie czytał i opowiadał o swoich podróżach. Wrzesień w gm. Wronki to Święto Podgrzybka. Podczas tej imprezy, organizowanej z sołectwem – 5 września w Rzecinie – w ramach projektu czytane będą książki przyrodnicze, turystyczne, a gościem spotkania będzie dziennikarz i podróżnik Jarosław Kuźniar.
Również we wrześniu, w świetlicy więziennej Zakładu Karnego we Wronkach odbędzie się spotkanie ze znanym artystą kabaretowym i dziennikarzem Programu III Polskiego Radia Arturem Andrusem. We wtorek, 8 września, artysta przedstawi zgromadzonym wybrane przez siebie książki. W ramach tej akcji zostaną przekazane do biblioteki więziennej książki zebrane przez Fundację Femina Project. Dlaczego na miejsce spotkania wybrano ZK?

– Więzienie jest jednym z istotnych obiektów i zakładów pracy we Wronkach, osadzeni świadczą usługi w postaci prac wykonywanych na rzecz miasta, w tym również dla bibliotek. Ich praca jest dobrze odbierana przez ogół mieszkańców Wronek – mówią przedstawicielki Feminy, które to spotkanie zorganizują we współpracy z ZK.
W trzecią sobotę września nad brzegiem Warty spotkać się będzie można z Aleksandrem Dobą – kajakarzem, który przepłynął Atlantyk i nagrodzony został przez National Geografic (czekamy jeszcze na potwierdzenie przybycia). W ramach imprezy, organizowanej z Przystanią Rzeczną „Na skarpie”, planowany jest spływ kajakowy ze Stobnicy do Wronek. Uczestnikami będą zaproszeni przez Fundację „Femina Project” przyjaciele, wolontariusze oraz mieszkańcy gminy Wronki.

W październiku w Kinoteatrze Gwiazda odbędzie się natomiast prezentacja fragmentów wybranej książki, na podstawie której powstał film fabularny. W tym celu wybrano nową wersję „Potopu”, „Potop redivivus”, a do udziału w projekcie zaproszono Wojciecha Malajkata (w tym przypadku również czekamy na potwierdzenie terminu). Przed emisją filmu odbędzie się spotkanie z młodzieżą, aktorami wronieckiego teatru „Odgrywane kapsle”, później gość specjalny przeczyta fragmenty z dowolnej części trylogii H.Sienkiewicza. Wyświetlony zostanie też film „Potop redivivus”.

To nie koniec atrakcji. Dla mieszkańców miasta i gminy Wronki zorganizowane zostanie Wronieckie Dyktando.
- Zależy nam, aby we Wronieckim Dyktandzie uczestniczyła liczna grupa mieszkańców naszego miasta i gminy. Dlatego zakładamy rywalizację w dwóch grupach wiekowych: dzieci i młodzież (12-16 lat) i druga grupa dorośli (powyżej 16 lat). Do prowadzenia Dyktanda zaprosiliśmy poznańskiego dziennikarza Macieja Narożnego i aktora poznańskiego Teatru Nowego Pawła Binkowskiego - mówią organizatorzy.

Łącznie w dyktandzie może wziąć udział ok 600 osób. Biblioteka miejska przygotuje także specjalną ofertę wypożyczania książek i słowników języka polskiego w celu przygotowania się do udziału w dyktandzie. Dyktando odbędzie się w Kinoteatrze Gwiazda i we Wronieckim Ośrodku Kultury.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto