Tragedia w gminie Wronki. Mężczyzna zmarł w szpitalu

Jakub Czekała
Jakub Czekała
archiwum policja
Fatalnie zaczął się nowy miesiąc w powiecie szamotulskim, a dokładnie w gminie Wronki. W piątek 1 października doszło do nieszczęśliwego w skutkach wypadku na terenie jednej z firm.

Do wypadku doszło w miejscowości Ćmachowo w gminie Wronki, na terenie jednej z firm produkcyjnych. Dokładny przebieg oraz przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Szamotułach, a także inspekcja pracy. Faktem jest jednak, że na skutek zdarzenia nie żyje młody mężczyzna.

- Policjanci interweniowali w zakładzie produkcyjnym na terenie gminy Wronki. Okazało się, iż doszło tam do wypadku przy pracy. Z ustaleń wynikało, iż wypadkowi uległ 29-letni obywatel Gruzji, który wykonywał czynności przy prasie. Pokrzywdzony z miejsca zdarzenia został przewieziony do szpitala powiatowego w Szamotułach, jednak pomimo udzielonej pomocy zmarł  w wyniku doznanych obrażeń ciała.  Na miejscu policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Przyczyny oraz szczegółowe okoliczności śmierci mężczyzny są wyjaśniane w ramach prokuratorskiego śledztwa – informuje nas oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach aspirant Sandra Chuda.

Warto tutaj przypomnieć, że do śmiertelnego w skutkach przygniecenia również na terenie gminy Wronki doszło w lipcu tego roku. W godzinach popołudniowych, 3 lipca 39-letni obywatel Ukrainy został przygnieciony przez podnośnik hydrauliczny podczas pracy przy wiadukcie kolejowym.

Mężczyznę uwolnili wronieccy strażacy. Był nieprzytomny, druhom udało się jednak przywrócić mu funkcje życiowe. Został przekazany pod opiekę medyków z Zespołu Ratownictwa Medycznego. Niestety, obrażenia okazały się na tyle poważne, że mężczyzna zmarł na miejscu.

Siłowe przekroczenie granicy przez migrantów.

Wideo

Dodaj ogłoszenie