Tragiczna niedziela w gminie Wronki. Nie żyją dwie osoby! [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Do dwóch wypadków doszło w niedzielę na terenie gminy Wronki. W drugim zdarzeniu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kilka minut po godzinie 12 strażaków wysłano do zabezpieczenia lądowiska śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Okazało się, że doszło tam do poważnego w skutkach wypadku. Poszkodowany został rowerzysta, który swoim rowerem uderzył w drzewo.

Jak poinformowała nas oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach Sandra Chuda, w niedzielę około godziny 11.45 policjanci interweniowali w związku z wypadkiem z udziałem rowerzysty, do którego doszło w Chojnie.

- Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż 43-letni mieszkaniec Warszawy (województwo mazowieckie), który kierował rowerem, wjechał w wyrwę w jezdni w wyniku czego upadł na drogę. Pomimo udzielonej pomocy, 43-latek zmarł. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze zbierają niezbędne materiały dowodowe w sprawie. Szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia będą przedmiotem prokuratorskiego śledztwa

- poinformowała nas.

Z powodu wypadku droga była zamknięta. Wyznaczono objazdy.

Pierwsza ofiara wody
Kilkadziesiąt minut później doszło do kolejnej tragedii. Tym razem jednak nad jeziorem.

- Około godziny 13.42 policjanci interweniowali w związku ze zdarzeniem, do którego doszło w Samołężu. Jak wynikało ze wstępnych policyjnych ustaleń, na niestrzeżonym kąpielisku doszło do utonięcia 50-letniego obywatela Ukrainy, który wskoczył do wody

- dodała Sandra Chuda.

Pomimo podjętej przez służby ratunkowe reanimacji mężczyzna zmarł. Szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w ramach prokuratorskiego śledztwa.

Dodajmy, że w obu zdarzeniach interweniowali strażacy z gminy Wronki oraz JRG Szamotuły, medycy i policja.

500 zł podwyżki dla mundurowych.

Wideo

Materiał oryginalny: Tragiczna niedziela w gminie Wronki. Nie żyją dwie osoby! [FOTO] - Szamotuły Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie