Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczmy się ekologii

Tomasz Zawadzki
Jarosław Jakubczak
Najwięcej projektów z zakresu edukacji ekologicznej zostało zrealizowanych dzięki pieniądzom pochodzącym z narodowego i wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Wrocławski oddział w latach 1993-2010 dofinansował zadania z zakresu edukacji ekologicznej na kwotę 35,7 mln zł.

Bardzo ważne było uchwalenie w 2005 roku przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego "Programu Edukacji Ekologicznej dla Dolnego Śląska".
- Równie istotną rolę w zakresie edukacji ekologicznej Dolnoślązaków odgrywają szkoły wszystkich szczebli, uczelnie uruchamiają specjalne kierunki, np. ochronę środowiska - mówi prof. dr hab. Andrzej Drabiński, prorektor ds. rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. - W 1992 r. pojawił się on w ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Wrocławskiego, rok później uruchomiony został na Politechnice Wrocławskiej, a następnie na Uniwersytecie Przyrodniczym (1994 r.) i wielu innych dolnośląskich szkołach wyższych.

W wyniku nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach na samorządy został nałożony obowiązek gospodarowania wytwarzanymi odpadami komunalnymi. Nowy system wymaga gruntownych zmian w dotychczasowym sposobie postępowania z odpadami. Dlatego od wielu miesięcy trwają w całej Polsce szkolenia pracowników gminnych w zakresie przygotowania do wdrażania nowego systemu. Z propozycją takiego kursu występuje również Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto