Uczniowie Zespołu Szkół im. E. Sczanieckiej w Pniewach sprzątali miasto [ZDJĘCIA]

Red.
Miasto Pniewy - Facebook
We wtorek 4 października odbyła się czwarta edycja ogólnopolskiej akcji proekologicznej "Sprzątamy dla Polski". W działania włączyli się uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół im. E. Sczanieckiej.

Akcja #SprzątamyDlaPolski to inicjatywa działaczy Stowarzyszenia „DLA POLSKI- Ruch Adama Andruszkiewicza”, którzy od dwóch lat angażują całą Polskę w wielkie patriotyczne sprzątanie. Jak poinformowali organizatorzy, w związku z faktem, że wiosenna edycja tej akcji odniosła wielki sukces, ponieważ wzięło w niej udział ponad ćwierć miliona młodych Polaków, liczono, że i jesienią będzie podobnie.

Dodać tu warto, że jesienna edycja akcji została objęta m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, Polskich Kolei Państwowych S.A. oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Informacja o akcji dotarła również do Pniew.

- Pamiętając, że troska o klimat i środowisko jest jednym z elementów współczesnego patriotyzmu, dołączyliśmy jako szkoła do tego wydarzenia. Dziękujemy nauczycielom oraz uczniom, którzy wzięli udział w #SprzątaniuDlaPolski - poinformowano na Facebooku Zespołu Szkół.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wysokie dopłaty do węgla – kończy się termin składania wniosków

Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie