W kilku grupach zapowiadają się jeszcze emocje

Jakub Czekała
Jakub Czekała
MKS Błękitni Wronki
W miniony weekend rozegrane zostały ostatnie – według terminarza – kolejki w amatorskich rozgrywkach ligowych, których organizatorem jest Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. To oczywiście nie koniec zmagań, bo w najbliższy weekend odbędą się kolejki zaległe – w związku z wcześniejszym zawieszeniem rozgrywek przez pandemię koronawirusa.

Zaczynamy od grupy pierwszej V ligi, w której rywalizują zarówno Błękitni Wronki, jak i Sparta Szamotuły. W miniony weekend Błękitni Wronki dosłownie rozjechali piłkarzy Sokoła Śmiłowo, wygrywając na własnym obiekcie aż 7:2. Z kolei szamotulska Sparta na własnym stadionie zremisowała w stosunku 2:2 z GLKS Wysoka.

W ostatniej kolejce Błękitni zagrają na wyjeździe w Złotowie, a Sparta u siebie podejmie Wełnę Skoki.

W grupie II piątej ligi rywalizuje rodzynek z powiatu szamotulskiego, a więc Sokół Pniewy. Pniewianie ulegli u siebie Koronie Piaski 1:3, a w najbliższą sobotę zagrają na wyjeździe w Poznaniu – z Wiarą Lecha.

W klasie okręgowej Czarni Wróblewo pauzowali i nie rozgrywali spotkania, z kolei LKS Baborówko przegrało u siebie z Jurandem Koziegłowy 1:4. I choć, to nie drużyny z naszego terenu, to w związku z faktem, że na tym etapie rozgrywek takie wyniki są rzadkością – odnotujmy, że Meblorz Swarzędz pokonał w Jarosławcu miejscowy Orkan aż 0:15! Wynik robi wrażenie, nie jest nawet hokejowy, szybciej porównać go można do połowy meczu w piłkę ręczną.

W ostatniej kolejce Czarni zagrają właśnie z Orkanem Jarosławiec u siebie, a Baborówko o punkty powalczy we Wrześni.

Przenosimy się do rozgrywek A-klasy. Oto wyniki: Otorowo – Lipa 5:3, Różnowo – Gaj Mały 5:1, Kwilcz – Gałowo 1:4, Tarnowo Podgórmne III – Ryczywół 1:3, Sieraków – Kaźmierz 3:4, Gaj Wielki – Oborowo 1:1. W lidze prowadzi Otorowo przed Gałowem. Obie ekipy mają tyle samo punktów, jednak Otorowo ma lepszy bilans bezpośredni. Co ciekawe, w ostatniej zaległej kolejce obie ekipy spotkają się w bezpośrednim pojedynku i każdy inny wynik niż remis da jednym lub drugim mistrzostwo ligi. Awans obie ekipy już dawno sobie zapewniły. Walka o prymat będzie jednak ciekawa.

Czas na B-klasę. Oto wyniki grupy 3: Wróblewo II – Wąsowo 3:3, Sękowo – Słopanowo 2:1, Chrzypsko Wielkie – Kąsinowo 1:5, Brody – Rudniki 0:7, Obrzycko – Podrzewie 7:1, Wartosław – Binino 4:2.

O ile Wartosław już awansował, to o drugie miejsce dające promocję powalczy Sękowo oraz Kąsinowo i co ciekawe – w bezpośrednim starciu! W najbliższy weekend będzie więc bardzo ciekawie.

Tokio Raport - rozmowa z Lucyną Kornobys

Wideo

Dodaj ogłoszenie