W Lipnicy BMW uderzyło w drzewo, dachowało i się zapaliło. Podejrzany o kierowanie był pijany! [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Aż do czterech wypadków drogowych doszło w sobotę i niedzielę na drogach powiatu szamotulskiego. W sumie poszkodowanych zostało w nich siedem osób. Ten najpoważniejszy wydarzył się w niedzielne popołudnie w Lipnicy.

Jak poinformował asp. sztab. Marcin Kruszona z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, w niedzielę o godzinie 18.00 Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Szamotułach przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej 187 w miejscowości Lipnica. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp z OSP Brodziszewo, dwa zastępy OSP Otorowo, powiadomiono Policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali leżący na dachu blokujący jeden pas ruchu samochód osobowy, kierujący pojazdem oraz pasażerowie zostali uwolnieni z pojazdu przez świadków zdarzenia. Świadkowie ugasili palący się samochód przed przybyciem jednostek straży pożarnej - wyjaśnił strażak.

W sumie w wypadku poszkodowane zostały trzy osoby, które odwieziono do szpitala. Z powodu wypadku droga była zablokowana przez kilka godzin.

W poniedziałek oficer prasowa KPP Szamotuły poinformowała nas:

- Podejrzany o kierowanie BMW 39-letni mieszkaniec gminy Szamotuły znajdował się w stanie nietrzeźwości. Na miejscu policjanci drogówki, kryminalni oraz technik kryminalistyki zbierali niezbędne materiały dowodowe w sprawie. 39-latek został zatrzymany. Trwają czynności w sprawie.

Kilkanaście godzin wcześniej, w nocy po godzinie 3 rano samochód osobowy uderzył w drzewo w miejscowości Gaj Mały. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył prawym bokiem w drzewo. Kierujący znajdował się wewnątrz pojazdu - lekko ranny. Mężczyzna trafił do szpitala.

Do zdarzeń dochodziło również w sobotę 10 lipca. Najpierw o godzinie 13.20 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i motocykla oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 182 w miejscowości Nadolnik gm. Wronki. Na szczęście w tym przypadku zderzenie było delikatne, dzięki czemu finalnie po przebadaniu kierowca motocykla został na miejscu zdarzenia, nie wymagał hospitalizacji.

Z kolei tego samego dnia, a o godzinie 18.47 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Szamotułach, ponownie z udziałem jednośladu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w tył motocykla. Kierujący i pasażerka motocykla zostali poszkodowani. Obie osoby przez medyków zostały zabrane do szpitala na szczegółowe badania.

Przyczyny wszystkich zdarzeń ustalają policjanci.

500 zł podwyżki dla mundurowych.

Wideo

Dodaj ogłoszenie