W Pniewach pojeździmy już rowerem miejskim. Wypożyczenie go jest proste

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Pobierz aplikację roovee i załóż konto, następnie zasil konto przelewem lub kartą. Zeskanuj QR kod z kierownicy lub blokady nad tylnym kołem i jedź, a na koniec przejażdżki zamknij ręcznie blokadę tylnego koła i tyle - to krótka, ale zarazem prosta instrukcja obsługi Pniewskiego Roweru Miejskiego.

O tym, że władze gminy planują wprowadzić w mieście tego typu rozwiązanie już kilkukrotnie informowaliśmy. System wypożyczania rowerów wystartował 20 września. Przypomnijmy, że za nieco ponad 830 000 złotych przetarg na realizację projektu wygrała firma z Warszawy, która wywiązała się już ze swojego zadania.

W ramach inwestycji na terenie Pniew przygotowano aż 16 stacji postoju, a sieć uzupełnia siedemnasty taki punkt usytuowany w Chełmnie. Dodajmy, że między miejscowościami, wzdłuż drogi krajowej nr 92 wybudowana została już ścieżka rowerowa, dzięki czemu dojazd jest przyjemny i bezpieczny.

Na każdej stacji znajdują się rowery. Tych w sumie jest aż 60 z czego 10 z fotelikami dla dzieci.

- Wszystkie wyposażone w siedmiobiegowy napęd, oświetlenie automatycznie zapalające się po zmroku oraz koszyk na małe zakupy. Realizacja zadania możliwa była dzięki dofinansowaniu w ramach WRPO 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego na zadanie pod nazwą „Wdrażanie zrównoważonej, kompleksowej mobilności miejskiej na terenie Gminy Pniewy w ramach strategii niskoemisyjnej”, Poddziałanie 3.3.1 Inwestycje w obszarze transportu miejskiego – wyjaśniają gminne władze.

Pniewy, to jedna z niewielu z samorządów lokalnych w okolicy, w których można wypożyczyć i korzystać z roweru miejskiego. Rozwiązania tego typu znane są w większych ośrodkach miejskich, tym bardziej władzom należą się gratulacje za realizację takiego przedsięwzięcia. Dodajmy, że rozwiązanie wpisuje się w wieloletni plan związany z rewitalizacją miasta, która jest właśnie przeprowadzana.

Mistrz Błachowicz liczy na nokaut!

Wideo

Dodaj ogłoszenie