W powiecie szamotulskim coraz bezpieczniej. Strażacy dostają nowe wozy [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
Choć goło, ale wesoło – nieco parafrazując popularne powiedzenie, można się odnieść do nastrojów, jakie od czwartkowego wieczoru towarzyszą mieszkańcom, a przede wszystkim strażakom w Słopanowie.

Nowe wozy bojowe dla strażaków z OSP

To właśnie do tej miejscowości w gminie Obrzycko trafił fabrycznie nowy średni wóz ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Renaulta D16, zabudowany przez kielecką firmę Motoruck.

Jak powiedział nam naczelnik OSP Słopanowo, jest to pierwszy fabryczni nowy samochód, który trafił do tej jednostki. Strażacy nie kryją radości z jego pozyskania, czemu dali upust choćby w czwartkowy wieczór – hucznie witając nowe GBA-Rt.

Przy strażnicy odbyło się przywitanie naszego nowego wozu bojowego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby udało się zakupić wóz. Dziękujemy mieszkańcom Sołectwa Słopanowo oraz wszystkim innym, którzy zdecydowali się być z nami w tym bardzo ważnym dniu i przybyli zobaczyć naszą nową dumę mimo później pory. Szczególne podziękowania również dla OSP OBRZYCKO, OSP PIOTROWO I OSP JARYSZEWO, którzy wprowadzili w peletonie wóz do Słopanowa. Oczywiście nie obyło by się również bez naszej niezastąpionej młodzieży z MDP, która uświetniła ten wieczór racami i ogromnym entuzjazmem - wskazali.

Szamotuły. Dzień Strażaka 2022: uroczysty apel i przejazd wo...

Dodać należy, że Renault jeszcze w tym miesiącu ma zostać wprowadzony do podziału bojowego i zastąpi StarMana, którego jednostka użytkowała od 2020 roku. Co stanie się z obecnym autem? Na razie nie wiadomo – zdecydują o tym władze gminy Obrzycko.

To nie jedyny wóz bojowy marki Renault, który w maju pojawił się na terenie powiatu szamotulskiego. Otóż 10 maja „nowy” samochód pozyskali również druhowie z OSP Kłodzisko. Do jednostki trafił kupiony przez Gminę Wronki średni wóz ratowniczo – gaśniczy, zabudowany przez firmę WISS. Samochód zastąpi aż 43-letniego Stara 244L, który dotychczas wyjeżdżał do zdarzeń.

Samochód, to Renault Midlum z 2004 roku, który posiada 2500 litrowy zbiornik wodny i niezbędne wyposażenie, by strażacy mogli nieść pomoc potrzebującym. Auto kosztowało blisko 300 tysięcy złotych.

Nowy samochód również dla strażaków zawodowych

Nowe samochody zyskali ochotnicy, a już za rok średni samochód ratowniczo – gaśniczy zasili Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą w Szamotułach. Jak poinformował branżowy portal strażacki Remiza, w ramach projektu DROGI-V Dolnośląska Komenda Wojewódzka PSP ogłosiła mega przetarg na samochody dla jednostek PSP w całym kraju.

Obrzycko. Przedszkolaki z wizytą u strażaków. Rośnie młode p...

Przedmiotem postępowania jest dostawa 57 średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych ze zwiększonym potencjałem ratowniczo – gaśniczych w standardzie pierwszowyjazdowym.

Zamówienie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza polega na dostawię 28 samochodów do końca marca 2023 roku, a druga na dostawie 29 samochodów do końca czerwca 2023 roku. W tej drugiej grupie znalazła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach. Na razie nie wiadomo, jakia firma wygra przetarg i dostarczy wozy. Faktem jest, że wśród wymagań znalazły się takie parametry, jak: zbiornik wody o pojemności 2000 – 3000, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę A16/8-2,5/40, linię szybkiego natarcia, instalację zaraszaczową, działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy. Ponadto auto ma mieć podwozie z napędem 4×4, silnik o mocy min. 210 kW, czy kabina brygadowa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie