Wronki. 28-latek został pobity w parku im. Cyryla Sroczyńskiego

Jakub Czekała
Jakub Czekała
naszemiasto
Nawet 8 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Wronek. 37 oraz 41-latek pobili 28 letniego mężczyznę, co spowodowało u niego średni uszczerbek na zdrowiu. Do zdarzenia doszło w sobotnią noc 18 września we wronieckim parku im. Cyryla Sroczyńskiego.

Policjanci informację o zdarzeniu otrzymali około godziny 23.30.

- Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia. Jeden z mężczyzn- 28-letni obcokrajowiec mieszkający obecnie na terenie Wronek wymagał pomocy medycznej. Mężczyzna został przetransportowany przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala – mówi nam oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach Sandra Chuda.

Jak dodała, ze wstępnych ustaleń wynikało, iż dwóch mieszkańców Wronek w wieku 37 oraz 41 lat dokonało pobicia 28-latka. Wszyscy uczestnicy zajścia znajdowali się pod wpływem alkoholu. 37-latek oraz 41-latek zostali zatrzymani przez policjantów i trafili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Po zebraniu przez policjantów niezbędnych materiałów dowodowych w sprawie, zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia oraz spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu. Przyznali się do zarzucanego czynu.

- Postępowanie w niniejszej sprawie jest w toku. Trwają czynności mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Za pobicie polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia. Za drugie z przestępstw grozi do 5 lat pozbawienia wolności - zakończyli.

W marcu tego roku do pobicia obcokrajowca doszło też w sąsiednim powiecie, a konkretnie w Nowym Tomyślu. Wówczas 37-letni obywatel Ukrainy został uderzony przez mieszańca Nowego Tomyśla, z którym wcześniej przebywał. W wyniku uderzenia upadł i doznał kolejnych obrażeń, które zagrażały jego życiu. Nie udzielono mu na czas pomocy, w konsekwencji czego zmarł. Zarzuty usłyszało dwóch mieszkańców Nowego Tomyśla.

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Dodaj ogłoszenie