Wronki. Piesza potrącona na pasach trafiła do szpitala

Jakub Czekała
Jakub Czekała
KPP Szamotuły
Udostępnij:
Do groźnego wypadku na przejściu dla pieszych doszło w sobotę 20 listopada we Wronkach. Piesza została potrącona przez motorowerzystę

Najprawdopodobniej nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną zdarzenia, do jakiego doszło na ulicy Poznańskiej we Wronkach. Jak poinformowała Sandra Chuda z KPP Szamotuły, policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zgłoszonym zdarzeniem drogowym.

- Na miejscu policjanci zastali zarówno uczestników, jak i świadków zdarzenia. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż 67-letni mieszkaniec Wronek, który kierował motorowerem, potrącił 62-letnią wronczankę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu – poinformowała oficer prasowa szamotulskiej policji.

Kobieta została przetransportowana przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Po wstępnej diagnozie, okazało się, iż doznała obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

Zgodnie z art. 177 Kodeksu Karnego: „§  1.Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Dodaj ogłoszenie