Wronki. Rok 2021 również w biegu. Grand Prix Wronek odbędzie się po raz kolejny

Magda Prętka
Pixabay / zdjęcie ilustracyjne
Ponad 170 osób wzięło udział w wirtualnej odsłonie Biegu Noworocznego, który zainaugurował Grand Prix Wronek 2021. Zawodnicy i zawodniczki biegu głównego oraz marszu nordic walking wymagane dystanse (odpowiednio 8 km i 5 km) pokonali w dniach 1 - 6 stycznia.

W klasyfikacji generalnej I miejsce zajął Jakub Szymankiewicz z Wronek (27:54), który okazał się najszybszym biegaczem. Wśród kobiet triumfowała zaś pniewianka, Urszula Woźniak (35:51). Świetne rezultaty uzyskali również chodziarze i chodziarki. Tym najlepszym może pochwalić się Sławomir Gzylkowiak, który dystans 5 km pokonał w czasie 28:24. Z wynikiem 31:08 marsz indywidualny ukończyła natomiast Agnieszka Mielecka, która okazała się najszybszą chodziarką.

W ramach tegorocznego cyklu „Cztery Strony Gminy” odbędą się jeszcze 3 imprezy biegowe. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną niestety nadal nie wiadomo w jakiej formie i terminie zostaną one przeprowadzone. O szczegółach będziemy na bieżąco informować.

Organizatorem V Grand Prix Wronek jest Gmina Wronki. Partnerami cyklu są: Wroniecki Klub Biegacza, Hotel Olympic, Nadleśnictwo Wronki i Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.