Wronki. Skarbnik gminy złożyła rezygnację z powodu hejtu w jej kierunku

OPRAC.:
Jakub Czekała
Jakub Czekała
Gmina Wronki
Kilka dni temu Tobiasz Chożalski, inspektor ds. komunikacji społecznej Urzędu Miasta i Gminy Wronki poinformował nas, że już wkrótce dojdzie do zmian w ratuszu. Z funkcją skarbnika gminy żegna się wieloletnia pracownica urzędu – Agnieszka Szulczyk.

Jak nam przekazano, decyzja o rezygnacji z pracy została podjęta przez panią skarbnik na skutek ciągłych ataków, hejtu i unikania merytorycznej dyskusji.

Pokazywanie, że u innych wszystko jest super, u nas źle, inni mają rację my nie - nie ułatwia pracy urzędnikowi – tłumaczy skarbnik gminy i dodaje: – Nawet najlepsza atmosfera pracy i wsparcie kompetentnych współpracowników nie jest w stanie zrekompensować obciążenia wynikającego z konieczności przyjmowania kolejnych ciosów i ataków. Jeżeli coraz większa część zawodowej aktywności często jest kierowana nie na merytoryczną pracę i realizację zadań, ale na dowodzenie, że białe jest białe, a prawo jest prawem to ciągłe pytanie – „ile jeszcze da się wytrzymać?” zaczyna męczyć. Jeśli często praca skupia się na tłumaczeniu się przed nasłanymi instytucjami kontrolnymi, na zbieraniu informacji dla szukających dziury w całym i bezowocnym wyjaśnianiu, że można tylko tyle, na ile pozwalają przepisy, to trudno o radość z samorządowej służby – dodaje Agnieszka Szulczyk.

Odchodząca skarbnik swoją pracę na rzecz Urzędu Miasta i Gminy Wronki, a także i samych mieszkańców pełnić będzie jeszcze przez kilka tygodni. Burmistrz Wronek Mirosław Wieczór nie ukrywa, że traci bardzo dobrego pracownika.

Z bólem serca przyjąłem decyzję pani Skarbnik. To świetny specjalista i rzetelny pracownik. Szkoda, że rezygnuje z pracy, ale rozumiem jej decyzję. Z takimi atakami ze strony lokalnego medium i opozycji nie mieliśmy jeszcze do czynienia. Dziękuję za lata wspólnej walki i życzę powodzenia w dalszej karierze zawodowej – wyjaśnił burmistrz Mirosław Wieczór.

Głos w sprawie zabrał również zastępca burmistrza: – Pani Agnieszka przez lata pracy w samorządzie była moim przewodnikiem po zasadach finansów publicznych, budżetu, procedur księgowych. Bardzo sobie cenię jej fachowość i odpowiedzialność. Przykre, że taki fachowiec rezygnuje z funkcji strażnika gminnego budżetu. Ale też przyznaję, że praca w atmosferze ciągłych ataków i negatywnych emocji nie jest łatwa – dodaje zastępca burmistrza Robert Dorna.

Rozstająca się z gminą po kilkunastu latach Agnieszka Szulczyk podziękowała władzom za dotychczasową współpracę. Tobiasz Chożalski poinformował nas również, że skarbnik swoją funkcję będzie pełnić do końca sierpnia.

- W razie ewentualnej nieobecności zastępuje ją Główna Księgowa Marlena Heliasz – wyjaśnił nam inspektor ds. komunikacji społecznej Urzędu Miasta i Gminy Wronki.

Na razie nie mamy informacji, kto zastąpi od września odchodzącą skarbnik. Przypomnijmy tylko, że skarbnika w samorządzie (gminie, powiecie, czy województwie) powołuje Rada na wniosek wójta, burmistrza, czy starosty.

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Dodaj ogłoszenie