Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wronki. Szkoła na Leśnej będzie kształcić przyszłych energetyków. Podpisano umowę patronacką z Eneą!

Magda Prętka
Magda Prętka
Mat. ZS nr 1 we Wronkach
Wroniecka Szkoła na Leśnej wraz z samorządem powiatowym wychodzą na przeciw wyzwaniom, jakie stawia rynek pracy. Nowy kierunek kształcenia technik - energetyk oraz związana z nim umowa patronacka z Grupą Enea mają pomóc młodzieży w zdobywaniu wiedzy praktycznej m.in. w zakresie odnawialnych źródeł energii. Bo fachowców w tej branży wciąż brakuje

Szkoła na Leśnej w gronie szkół patronackich Grupy Enea

W poniedziałek, 21 lutego dyrektor Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach - Monika Kozber, Lech Żak - Wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Rozwoju Grupy Kapitałowej Enea oraz Starosta Powiatu Szamotulskiego - Beata Hanyżak podpisali umowę, na mocy której Grupa Enea obejmie patronatem nowy kierunek nauczania w Szkole na Leśnej. Ta, od września br. rozpocznie kształcenie techników - energetyków. Tym samym wroniecka placówka została szesnastą szkołą w kraju, której Enea patronuje, a sam kierunek pierwszym w Wielkopolsce z jej patronatem.

Ranking Perspektywy 2022. Nasze licea i technika wśród najle...

Odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy

W kolejnych miesiącach w szkole powstanie nowoczesna pracownia, kadra nabywać będzie nowych kompetencji, a dyrekcja placówki - pracować nad współpracą ze specjalistami. Oprócz tych z Grupy Enea w kształcenie młodzieży zaangażowani mogą zostać fachowcy z lokalnych firm oraz wykładowcy uczelni wyższych.

Nowy kierunek, to przede wszystkim odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy związanego m.in. z odnawialnymi źródłami energii. Dodatkowe kompetencje właśnie w tym zakresie uczniowie będą zdobywać dzięki wsparciu ze strony Enei, dla której przyszli absolwenci staną się potencjalnymi pracownikami. W działania zmierzające do utworzenia kierunku mocno zaangażował się Lech Żak, będący absolwentem Szkoły na Leśnej.

Nowoczesna energetyka

Warto zaznaczyć, że wroniecka placówka współpracuje już ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich z Piły, dzięki któremu młodzież zdobywa uprawnienia elektryczne do 1 kV (uznawane także zagranicą). Kierunek technik - energetyk będzie poniekąd kolejnym krokiem na drodze powrotu do szkolnych tradycji i kształcenia w branży elektrycznej. Za sprawą wspomnianego patronatu uczniowie będą mogli jednak w praktyce poznać nowoczesną energetykę - prężnie rozwijającą się gałęź polskiego przemysłu i gospodarki.

Wronki. Stypendia i nagrody dla najlepszych sportowców 2021 roku

- Umowa patronacka będzie gwarancją wysokiej jakości nauczania i dowodem fachowości absolwentów. Dzięki tej współpracy nasza młodzież uzyska łatwiejszy dostęp do nowoczesnych technologii i urządzeń wykorzystywanych w energetyce i energiach odnawialnych - komentuje Monika Kozber.

W poniedziałkowym spotkaniu udział wzięli też m.in. Wojewoda Wielkopolski, Michał Zieliński oraz Zbigniew Talaga – Zastępca Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto