Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wronki. Zespół Folklorystyczny "Marynia" zamienia się w Zespół Tańca Polskiego "Wronki"

Magda Prętka
Magda Prętka
Mat. Jana Galasińskiego / Zespół Folklorystyczny "Marynia"
Kierownictwo wronieckiej "Maryni" zdecydowało się na poważne zmiany w funkcjonowaniu i wizerunku zespołu. Jego repertuar oparty zostanie na tańcach polskich, czerpiąc przy tym z różnych gatunków muzycznych i obszarów sztuki

Zmiany we wronieckiej "Maryni"

Nowy sezon artystyczny we Wronkach przyniesie sporo zmian. Jedna z nich dotyczy Zespołu Folklorystycznego "Marynia", który wraz z dniem 1 września zamienił się w Zespół Tańca Polskiego "Wronki".

- Będzie to nowa propozycja zajęć dla dzieci i młodzieży a nawet dorosłych. Zespół Tańca Polskiego "Wronki" stanie się grupą artystyczną edukującą wronczan w szeroko pojętym wymiarze artystycznym. Zajęcia prowadzone będą w bardzo szerokim zakresie przez profesjonalną kadrę, do której zaproszeni zostali wyjątkowi profesjonaliści i pasjonaci swojego fachu. Znajdą się wśród nich instruktorzy tańca, choreografowie, specjaliści tańców polskich, teoretycy tańca, pedagodzy baletu czy rytmicy. Ponadto dyrygenci, kompozytorzy i muzycy - mówi Jan Galasiński, kierownik zespołu.

"Dalszy rozwój zespołu jest priorytetem naszych działań"

W planach jest organizacja wyjazdów na międzynarodowe festiwale, konkursy, przeglądy, a także obozy i zgrupowania. Repertuar natomiast oparty zostanie na tańcu polskim, lecz jego autorzy i autorki czerpać będą nie
tylko z różnych gatunków muzycznych, ale i z różnych obszarów sztuki.

- Dalszy rozwój zespołu jest priorytetem naszych działań. Nie wyobrażamy sobie, aby zespół i jego członkowie przestali się rozwijać. Od kiedy pracujemy w zespole z roku na rok zmienia się on, naszym zdaniem, na lepsze. Zmiana zespołu folklorystycznego na zespół tańca polskiego wynika ze zmiany profilu działalności. Na przestrzeni ostatnich lat, zespół zamienił wierne odzwierciedlanie polskich tradycji tanecznych na scenie na rzecz choreografii i artystycznych opracowań opartych na tańcach polskich – czy to narodowych czy regionalnych - komentuje Galasiński.

13 i 15 września we Wronkach prowadzony będzie nabór do zespołu. Dedykowany jest on dzieciom (powyżej 6 roku życia) i młodzieży, którzy kochają taniec i śpiew.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto