Wyniki lig piłkarskich rozgrywek WZPN na naszym terenie

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Cztery gole strzelone na wyjeździe nic nie dały. Rywale strzelili Sparcie trzy razy więcej.
Cztery gole strzelone na wyjeździe nic nie dały. Rywale strzelili Sparcie trzy razy więcej. Sparta Szamotuły
Udostępnij:
W sobotę i niedzielę – 23 i 24 października na boiskach i stadionach w powiecie szamotulskim odbyły się kolejne spotkania piłkarskich rozgrywek w ramach lig, których organizatorem jest Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

W grupie III B klasy Międzychód II wysoko pokonał Zębowo 7:0, Brody przegrały z Podrzewiem 0:3, a Bolewice uległy Łowyniowi 1:4. Tempa nie zwalnia Gaj Wielki. Lider pokonał Binino 3:1. Wysoko wygrał beniaminek - Orły Pniewy, które pokonały Śmiłowo 10:1. Pozostałe wyniki tego weekendu: Chrzypsko Wielkie – Sieraków 0:4, Obrzycko – Słopanowo 2:2.

W grupie III A-klasy nasi ze zmiennym szczęściem. Wygrana Czarnych Kaźmierz – 4:1 u siebie z Objezierzem, porażka Duszniki 1:2 z Łopuchowem, remis Sękowa z Rokietnicą 2:2 i na koniec Porażka Kwilcza z Gajem Małym 1:4. Z kolei w grupie II Wróblewo przegrywa w Rogoźnie 2:1, Wartosław ogrywa Pęckowo 7:0, Oborowo przegrywa 2:1 w Wyszynach, a Młynkowo przegrywa 3:2 w Ryczywole.

Przenosimy się do klasy okręgowej. I zaczynamy od meczu na szczycie. Drugi przed tym spotkanie Sokół Pniewy podejmował trzecią Wielkopolskę Komorniki. I w Pniewach coś poszło nie tak, bo spotkanie zakończyło się identycznie, jak niedzielny pojedynek Manchesteru United z Liverpoolem, a więc 0:5 dla gości, w przełożeniu na nasze rozgrywki, wygrały Komorniki i zamieniły się w tabeli miejscami z Sokołem.

Po ubiegłotygodniowej porażce na zwycięską ścieżkę wraca Korona Bukowiec, która pokonała 2:0 Skórzewo. Trwa fatalna passa wyjazdowa Promienia Opalenica. Tym razem 6:0 Promień przegrał w Granowie z Orłem. Z kolei Kłos Gałowo ograł Huraganu Michorzewo niczym Piast Legię w Ekstraklasie, a więc 4:1. Pozostałe wyniki: Buk – Otorowo 3:1, Niepruszewo – Wolsztyn 6:1, Kębłowo – Nowy Tomyśl 1:2.

I na koniec czas na piątą ligę. A tam? Sparta Szamotuły spadła z przedostatniego na ostatnie miejsce w tabeli, a do tego otrzymała totalne „baty” przegrywając w Łobieżnicy aż 12:4. Błękitni też przegrali, jednak tylko 1:3 u siebie z Murowaną Gośliną.

Znamy przyszłość Roberta Kubicy. WYWIAD

Wideo

Dodaj ogłoszenie