Wysoka porażka w ostatniej kolejce ligowych rozgrywek

Jakub Czekała
Red Dragons Pniewy
Ostatecznie pniewskim Dragonsom nie udało się zakończyć sezonu Futsal Ekstraklasy w pierwszej piątce. Końcówka sezonu nie była pomyślna. Ostatecznie Red Dragons kończą rozgrywki na siódmej pozycji w lidze.

W miniony weekend odbyła się ostatnia, 34 kolejka gier w ramach ektraklasowych rozgrywek na hali. Pniewianie nie mieli łatwego zadania, bo wybrali się Bielska Biała na mecz z Rekordem – ekipa ta już wcześniej zapewniła sobie mistrzowski tytuł. Niestety mimo szczerych chęć sprawienia sensacji, tym razem niepodziani nie było, a Rekord nie dał szans swoim rywalom.

Ekipa z Bielska Białej już po pierwszej połowie prowadziła 4:0 strzelając gole w 6, 13, 19 i 20 minucie spotkania. Po zmianie stron przewaga mistrzów nadal była duża, czego efektem były bramki w 21 oraz w 35 minucie. Strzelecki popis gospodarzy przedzielił w 32 minucie Kostecki. Nic to jednak nie dało, bo Dragonsi przegrali aż 6:1. Będą mieli jednak szansę na rewanż. Wszyscy pamiętamy, że pniewianie wygrali Puchar Polski. W związku z tym faktem, podejmą mistrza w spotkaniu o Superpuchar. Terminu meczu jeszcze nie ustalono.