Zaległe spotkanie w ramach Pniewskiej Amatorskiej Ligi Futsalu [FOTO]

Jakub Czekała
SCA Spacerowa zakończyła 2021 rok jako lider Pniewskiej Amatorskiej Lidze Futsalu. Po trzech kolejkach Spacerowa samodzielnie przewodzi stawce – notując komplet zwycięstw i tym samym 9 punktów, przy bilansie bramowym 22 – 5.

O ile SCA swoje mecze zagrało, o tyle pod koniec roku odbył się jeden zaległy pojedynek w lidze. Naprzeciw siebie stanęły ekipy  Sędziny Huby Niegolewski oraz FC HC. Obie drużyny zajmują miejsca na dole tabeli.

- Mimo długiej ławki rezerwowych i objęciu już w 4 minucie prowadzenia przez Sędziny Huby Niegolewskie, to FC – HC schodziło na przerwę w dwubramkową przewagą. Druga odsłona przebiegała również w szybkim tempie, a chęć odrobienia strat przez ekipę z Sędzin została nagrodzona. Najpierw Szymon Łuczak, a potem Filip Sławiński uratowali punkt w zaległym meczu 2 kolejki. Nerwowa atmosfera pod koniec meczu udzieliła się obu drużynom, w efekcie czego sędzia pokazał 3 żółte kartki – poinformował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pniewach na swojej stronie internetowej.

Remis drużynom nic nie dał oprócz możliwości dopisania sobie po kolejnym punkcie. Tabela Pniewskiej Amatorskiej Ligi Halowej w 2021 roku przedstawia się następująco: 1 miejsce SCA Spacerowa 3 mecze – 9 punktów i bilans bramek 22:5, 2 miejsce Ekologi Team 3 mecze – 7 punktów i bilans 28:2, 3 miejsce Turowo z 6 punktami po trzech meczach i bilansem 15:3. Miejsce 4 to PKS Orły Pniewy – 3 mecze – 4 punkty i bilans 12-8, 5 miejsce Huragan Podrzewie – 3 mecze – 3 punkty i bilans 12-15, 6 miejsce Sędziny Huby Niegolewskie 2 mecze – 1 punkt i bilans 4:8, 7 miejsce FC HC – 2 mecze – 1 punkt i gole 4-10 i na końcu stawki z zerowym dorobkiem punktowym po trzech pojedynkach drużyna Weterani Mościejewo, które mają bilans goli 2-38.