Zderzenie na trasie K92 na granicy powiatów oraz kolizja w Szczuczynie

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
W piątkowe popołudnie 14 stycznia przed godziną 14 służby ratunkowa zostały zaalarmowane do wypadku drogowego w ciągu trasy krajowej nr 92, między miejscowościami Gaj Wielki i Rumianek. Na miejsce wysłano strażaków z terenu powiatu szamotulskiego i poznańskiego, ZRM oraz policję.

Okazało się, że doszło tam do zderzenia trzech samochodów, a w konsekwencji dwie osoby wymagały hospitalizacji. Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu. Przez czas trwania akcji ratunkowej droga była zablokowana, następnie ruch puszczano wahadłowo.

Z powodu wypadku utworzył się spory korek w obydwu kierunkach tej ruchliwej, będącej alternatywą dla autostrady A2 trasy.

Dodać należy, że dwa dni wcześniej, w środę 12 stycznia dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach interweniowały w związku z kolizją we wsi Szczuczyn. Jak poinformował ogniomistrz Łukasz Kawka z KP PSP w Szamotułach, po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy w pozycji na boku, który znajdował się na drodze. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.

- Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, przemieszczeniu samochodu na pobocze drogi oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym - wskazał strażak.

Oszuści podszywają się pod numer ZUS-u

Wideo

Dodaj ogłoszenie