Sokół nadal walczy w Pucharze Polski, Śródmieście liderem swojej ligi!

Red.
Śródmieście Wronki
Podsumowanie ligowych zmagań zaczynamy wyjątkowo od rozgrywek o Puchar Polski. Nasze drużyny mają teoretyczną szansę wystąpić w fazie głównej zmagań, o ile przejdą eliminacje regionalne.

Obecnie rozgrywki te są na etapie ¼ finału grupy WZPN Poznań. Mecze odbędą się 11 października. W ćwierćfinale nasz powiat reprezentować będzie Sokół Pniewy, a jego rywalem będzie Patria Buk. Wcześniej, bo 27 września odbyła się 1/8 finału rozgrywek – wówczas właśnie Sokół pokonał na wyjeździe Wielkopolskę Komorniki. Z kolei inni reprezentanci naszego powiatu wtedy odpadli – Kłos Gałowo, którzy przegrał u siebie właśnie z Patrią Buk 0:1, a także Sokół Duszniki, od którego lepszy był GKS Dopiewo – 2:4.

Jeśli Sokół Pniewy pokona rywali z Buku, to rywalizować będzie ze zwycięzcą pary Międzychód – Dopiewo.

Wracamy do rozgrywek ligowych. W V lidze nasze ekipy sobie tym razem nie poradziły. Wspomniany wyżej Sokół Pniewy uległ dość znacznie właśnie Warcie Międzychód, a więc potencjalnemu rywalowi w Pucharze Polski – 3:6, z kolei Sparta Szamotuły nieznacznie przegrała w Pile z miejscowym KP – 3:2.

W klasie okręgowej LZS Otorowo pokonało Lechitę Kłęcko 4:1, Kłos Gałowo przegrał w Kleszczewie 2:0, a od dna coraz bardziej odbija się Sokół Duszniki. Beniaminek, który w A-klasie przejechał się po rywalach niczym walec, wreszcie zaczyna punktować. Tym razem Sokół wygrał w Skórzewie z Canarinhos aż 2:4.

Przenosimy się do grupy II A-klasy, gdzie coraz lepiej poczyna sobie Warta Wartosław, która zbliża się do podium. W ostatniej kolejce Warta ograła w Budzyniu rezerwy Kłosa aż 2:5. Byki Oborowo dość wysoko wygrali w Młynkowie bo 3:7, z kolei Warta Obrzycko przegrała w Jędrzejowie 2:0.

W grupie III również ciekawie. Orły Pniewy przełamały impas i efektownie wygrały na wyjeździe z Ojezierzem aż 1:6. KS Gaj Wielki pokonał w derbach z Czarnymi Kaźmierz 1:0, a z kolei Matrot Kąsinowo przegrał aż 5:0 z Owińskami. Przegrali też Zieloni Gaj Mały – u siebie z Rokietnicą 1:2.

Liderem grupy II B-klasy jest beniaminek, a zarazem nowa ekipa w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, a więc Śródmieście Wronki. Drużyna jeszcze nie przegrała, raz zremisowała i wygrała pozostałe 5 spotkań. Ostatnie na wyjeździe aż 2:5 w Gębicach.

Co o samym spotkaniu napisali przedstawiciele Śródmieścia?

- Kolejne zwycięstwo i samotna pozycja lidera bardzo cieszą, chociaż mecz do łatwych nie należał - tak jakby wskazywał na to wynik. Początek meczu to przekopywanie piłki z jednej na drugą połowę, lecz to Śródmieście przeprowadza pierwsza składną akcję. W 18 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska przez Musielaka, piłka trafia do Przybysza, który niczym rasowy snajper ładuje ją do bramki.

Co więcej - równo pięć minut później Śródmieście podwyższa na 2:0 za sprawą niezawodnego "Musielaka. Kolejne minuty to – jak informuje Śródmieście - wybijanie piłek i zero składnych akcji zarówno przez gospodarzy jak i gości.

- Dopiero w doliczonym czasie pierwszej polowy kapitan gości świetnym strzałem z około 40-tu metrów przerzuca piłkę nad Naszym bramkarzem. Gol do szatni nie podciął skrzydeł drużynie Śródmieścia, wręcz przeciwnie i już w 49 minucie pewnie z jedenastego metra podwyższa Musielak. Sprawy komplikują się, gdy w minucie 51 sędzia pokazuje Naszemu zawodnikowi czerwoną kartkę i chwilę później gospodarze znów łapią kontakt. Kilka roszad w Naszych szeregach I mimo gry w osłabieniu jesteśmy strona dominującą w pozostałej części spotkania, gdzie po dwóch prostopadłych podaniach i bramkach Borowiaka oraz Marcina Remisza wywozimy cenne trzy punkty z ciężkiego boiska w Zofiowie.

Druga wroniecka ekipa – Górka, w tej kolejce pauzowała, z kolei Orzeł Słopanowo pokonał drugą drużynę z Reska 1:3. Tym samym Orzeł wskoczył na trzecie miejsce ligowego podium.

W grupie III B-klasy zmiany. Przede wszystkim po kolejnej porażce z pozycji lidera spadł Huragan Podrzewie. Huragan przegrał w ostatniej kolejce w Bolewicach 1:0 i już jest trzeci. Wyprzedził go nowy lider z Przeźmierowa, który pokonał Grom Binino 5:0, a także Nałęcz Ostroróg, który z kolei wygrał w Kluczewie, w hokejowym stylu 5:7! Dodajmy jeszcze że Baborówko pokonało Łowyń 3:0, a Sękowo zremisowało 1:1 z Chrzypskiem Wielkim.