Sparta pokazała charakter i odniosła drugie zwycięstwo w sezonie. Komplet wyników naszych lig

Jakub Czekała
Śródmieście Wronki
Nasze ligowe podsumowanie zaczynamy od najwyższej klasy rozgrywkowej, w jakie rywalizują piłkarze z terenu powiatu szamotulskiego. Tym samym przenosimy się na piątoligowe boiska, o punkty i ligowy byt walczy Stara Szamotuły oraz Sokół Pniewy.

V liga
Duma Szamotuł jest beniaminkiem rozgrywek, który awansował dość niespodziewanie. I o ile w ubiegłym sezonie awans był głównym celem, o tyle na boisku nie udało się go wywalczyć i zespół rozpoczął przygotowania pod kątem klasy okręgowej. Problemy finansowe rywali sprawiły jednak, że Spartę przesunięto do V ligi, gdzie rywalizacja jest bardziej wymagająca. Nic więc dziwnego, że Spartanie prezentują się w rundzie jesiennej w kratkę.

W sobotę mną własnym obiekcie podejmowali starego wyjadacza ligi, a wie Płomienia Przyprostynię. Mecz był bardzo ciekawy dla kibiców, pełen zwrotów akcji.

- W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie kilka klarownych sytuacji, lecz tylko dwie z nich wykorzystaliśmy. Przeciwnik wykorzystał nasze błędy indywidualne i do przerwy schodziliśmy z wynikiem 2:2. Po przerwie po kolejnym błędzie tracimy bramkę na 3:2 i musimy gonić wynik. Nasza drużyna pokazuje charakter i zdobywa dwie bramki. Sędzia spotkania kończy mecz i cieszymy się z bardzo cennych trzech punktów. Bramki zdobyli dziś Rafał Chmal, Indy Pudliszak, Jakub Hirszfeld i Dominik Nowicki. Szczególnie cieszy bramka Rafała, który zdobył pierwszą bramkę od roku. Przerwa ta była spowodowana zerwaniem więzadeł. Brawo drużyna! - podsumował spotkanie klub.

Wygrana 4:3 pozwoliła Sparcie przesunąć się na 9 miejsce w tabeli, a po 7 kolejkach ma 9 punktów. Lepiej radzą sobie piłkarze Sokoła Pniewy. To ich drugi sezon po awansie do V ligi. Ekipa Sokoła znajduje się obecnie na 11 pozycji w lidze – ma tyle samo punktów co Sparta jednak gorszy bilans bramkowy. W sobotę Pniewianie podejmowali u siebie Lubuszanina Trzcianka. Padł remis 2:2.

Klasa okręgowa
Nadeszła wiekopomna chwila – przynajmniej dla kibiców z Dusznik, bo Sokół po raz pierwszy zapunktował, co więcej na wyjeździe w Morowanej Goślinie zebrał całą pulę, wygrywając 1:3. Być mogę wygrana da beniaminkowi nieco wiatru w żagle i po fatalnym starcie sezonu, uda się piłkarzom Sokoła nieco odbić od dna.

Tymczasem doszło do derbów. Kłos Gałowo podejmował u siebie LZS Otorowo. Piłkarze Kłosa okazali się lepsi i gładko pokonali swoich rywali 3:0.

A klasa grupa II
Nasze ekipy na razie o awans nie walczą – choć wiemy, ze to dopiero pierwsza część rozgrywek. Najbliżej podium – obecnie na 6 miejscu – jest Warta Wartosław, która pokonała 3:2 Wartę Obrzycko. Ta druga Warta znajduje się na trzecim od końca miejscu. Pomiędzy obiema Wartami są w tabeli Byki Oborowo – na pozycji siódmej. Byki zremisowały 2:2 z Nielbą II Wągrowiec.

A klasa grupa III
Zaczynamy od wysokiego zwycięstwa Czarny Kaźmierz, którzy na własnym obiekcie rozbili Orkan Objezierze aż 7:0, wygraną zanotowali też Zieloni Gaj Mały, którzy na wyjeździe w stosunku 1:2 ograli Orły Pniewy. Pozostałe ekipy z naszego terenu zaliczyły porażki. I tak – Matrot Kąsinowo przegrał u siebie z Kwilczem 1:5, z kolei KS Gaj Wielki w jeszcze wyższym stosunku, bo 0:6 przegrał u siebie z Poznańską 13-tką.

B klasa grupa II
W grupie II liderem Śródmieście Wronki, dla którego to pierwszy start w B-klasie w historii. Po pięciu kolejkach Śródmieście ma cztery wygrane i jeden remis. W ramach 5 kolejki Śródmieście odprawiło Tarzanów Wrzeszczyna, wygrywając aż 6:0.

- Po słabej pierwszej połowie gdzie mimo kilku "setek" bramkę udaje się zdobyć dopiero w 44minucie po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony Arciszewskiego I tym razem Remisz Krystian strzałem głową z piątego metra nie daje szans bramkarzowi gości. Worek z bramkami otwiera się dopiero w drugiej połowie, gdzie swoją bramkę dokłada Musielak strzałem z rzutu karnego, po zagraniu piłki ręką przez obrońcę. Przebieg gry jeszcze bardziej się zmienił, gdy na boisku pojawili się Nasi rezerwowi gracze, Gałecki Mikołaj w jednej z akcji trafia piłką w słupek, lecz w kolejnej sytuacji ładuje już piłkę do siatki i było to premierowe trafienie Gałka w barwach Śródmieścia. Prawdziwe show pokazał Biedziak , który na boisku pojawił się w 65 minucie i zdążył skompletować hat-tricka, a miał jeszcze dwie dogodne sytuację do podwyższenia dorobku bramkowego – relacjonuje Śródmieście.

Co ciekawe, w tej ekipie pod koniec spotkania na boisku pojawił się klubowy weteran 55-letni Dariusz Miner.

Druga nowa ekipa z Wronek, a więc Górka tym razem bez punktów. Lepszy był Krzyż Wielkopolski, który wygrał 4:2. W tej grupie rywalizuje jeszcze Orzeł Słopanowo, który w niedzielę na własnym obiekcie pokonał Gębice aż 9:1.

B klasa grupa III
Podsumowanie kolejki zaczynamy od wpadki lidera, a więc Huraganu Podrzewie, który u siebie przegrał z Plutonem Przeźmierowo 1:3, z kolei LKS Baborówko pokonało Spartę w Brodach – 0:1. grom Binino zremisował z Orłem Łowyń 1:1, a Nałęcz Ostroróg wygrał z Chrzypskiem Wielkim 6:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz KS Sękowo – Dąb Bolewice, na korzyść ekipy z terenu gminy Duszniki.