Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jolanta Woropaj i Inez Kęsy laureatkami tegorocznych nagród Gminy Pniewy

Wiktoria Poczekaj
28 maja, w drugi dzień obchodów Dni Patronki Miasta Pniewy, Św. Urszuli Ledóchowskiej, odbyła się VII uroczysta sesja Rady Miejskiej Pniewy.

Na początku sesji s. Justyna Oleś, przełożona Domu Macierzystego Sióstr Urszulanek SJK podzieliła się wspomnieniami o Patronce, szczególnie o sprowadzeniu relikwii świętej do Pniew. To wydarzenie miało miejsce dokładnie trzydzieści lat temu. S. Oleś była jednym z uczestników tamtego wydarzenia, które było ważnym wydarzeniem w historii Pniew. Jako kolejny zabrał głos Burmistrz Gminy Jarosław Przewoźny. w imieniu Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna wręczył Medal im. Witolda Celichowskiego Siostrze Danieli Jankowskiej za wkład pracy i uzyskanych osiągnięć w rozwój Chóru Dziecięco- Młodzieżowego Promyki Słoneczne. Siostra Jankowska w ponad trzydziestoletniej historii zespołu wychowała kilka pokoleń młodych chórzystów. Jednak głównym powodem zwołania uroczystej sesji było wręczenie dorocznych nagród kulturalnej i sportowej. Kapituła konkursu składająca się m.in. z laureatów poprzednich edycji pozytywnie zaopiniowała wnioski i przedłożyła Radzie dwie kandydatury. Pani Inez Kęsy otrzymała doroczną nagrodę kulturalną za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2018, natomiast Pani Jolanta Woropaj otrzymała nagrodę za osiągnięcia w działalności sportowej za rok 2018.
Laudację na cześć Inez Kęsy wygłosiła radna Jolanta Graś. W krótkiej prezentacji przedstawiła sylwetkę wieloletniej nauczycielki, dyrektora szkoły, a przede wszystkim działaczki kulturalnej. Zwieńczeniem jej wieloletniej pracy na rzecz lokalnego środowiska było utworzenie i praca nad ciągłym rozwojem zespołu ludowego Szaranki. Prezentacji drugiej Laureatki dokonała Barbara Molik. Jolanta Woropaj to twórca najbardziej licznego i aktywnego koła PTTK w powiecie. Dzięki jej bezinteresownemu poświęceniu kolejne pokolenia młodzieży uczyły się aktywnego spędzania czasu, sięgały licznych nagród w konkursach również na arenie ogólnopolskiej. Do swojego dzieła pozyskiwała nie tylko młodzież ale i liczne grono nauczycieli.
W kolejnym punkcie sesji Dyrektor Szkoły Podstawowej Anna Pupka podsumowała obchody 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego, a Burmistrz podziękował członkom Komitetu Honorowego powołanego na tę okoliczność.
Na zakończenie uroczystości wystąpił ze wspaniałym radosnym programem Zespół Ludowy „Szaranki”. Laureatki przyjęły gratulacje od najbliższych i przyjaciół.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grupę krwi u człowieka można zmienić, to przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto