MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Młyn żytni w Szamotułach w nowej odsłonie

Redakcja
P.P.B WOJTBUD Sp.z.o.o.
Młyn żytni w Szamotułach poddany zostanie rewitalizacji. W ramach projektu powstanie m.in. osiedle mieszkalne

Założenia koncepcji rewitalizacji starego młyna żytniego w Szamotułach określić można w sposób dość banalny. Będzie to bowiem swoiste połączenie przestrzeni mieszkalnej i usługowej, a więc rozwiązanie w gruncie rzeczy dość często stosowane w kraju. Trudno zatem, przy takim ujęciu tematu, mówić o zachwycie, czy zapieraniu tchu w piersiach. Wystarczy jednak spojrzeć na wizualizację obiektu, by od razu zmienić zdanie. Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Budowlane WOJTBUD Sp. z.o.o. z Kwilcza, które w roku ubiegłym stało się właścicielem gruntów, jak i budynku młyna zlokalizowanego przy ulicy Młyńskiej, zamierza bowiem stworzyć obiekt nietuzinkowy – znacznie wyróżniający się na tle architektury miasta.

Projekt przedsiębiorstwa, które – co warto podkreślić – posiada duże doświadczenie w modernizacji tego typu obiektów, opiera się na rewitalizacji starego młyna żytniego i jego adaptacji na lokale mieszkalne. Dodatkowo stworzony zostanie budynek wielorodzinny usytuowany w bliskim sąsiedztwie młyna oraz 3 mniejsze budynki mieszkalne. Koncepcja ta została zatem nieco zmodyfikowana, gdyż jeszcze w roku ubiegłym zakładała budowę zamkniętego osiedla opartego tylko i wyłącznie na nieczynnym już obiekcie. Robert Kuźma reprezentujący WOJTBUD wyjaśniał jednak na poniedziałkowej sesji Rady Miasta i Gminy Szamotuły, że firma postanowiła otworzyć teren, na którym inwestycja będzie realizowana – „na miasto”. Z tego też względu w planach jest także budowa zjazdu do ulicy Jana Pawła II. W chwili obecnej jednak nie wydano jeszcze zgody na wykonanie tego rozwiązania.

Pomieszczenia parterowe w 2 „głównych” budynkach z kolei stanowić mają miejsce, w których prowadzona będzie działalność usłgowa. W przypadku młyna powierzchnia usług zająć ma 450 – 500 m2, zaś w odniesieniu do drugiego obiektu – około 600 m2. Równocześnie w planach pozostaje stworzenie parkingu podziemnego, który – zgodnie z założeniem – miałby zostać usytuowany w centralnej części inwestycji. W jego ramach wytyczone zostaną 32 miejsca parkingowe. Oczywiście nie byłaby to jedyna przestrzeń, na której przyszli użytkownicy, czy też mieszkańcy mogliby pozostawiać swoje pojazdy. Projekt przewiduje bowiem zagospodarowanie całego terenu należącego do przedsiębiorstwa, w tym również stworzenie 54 miejsc parkingowych bezpośrednio na działce. Nie zabrakłoby również placu zabaw dla dzieci, jak i obiektu do rekreacji, a więc boiska sportowego.

Więcej na ten temat w piątkowym numerze "Dnia Szamotulskiego"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto