Szachowi mistrzowie na mistrzostwach w Pniewach

Wiktoria Poczekaj
Za nami tegoroczne Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Gminy Pniewy w szachach szybkich. W turnieju A, dla zawodników powyżej 16 lat, szachista Stilonu Radosław Świderski wyprzedził Pawła Filipiaka ze Skoczków Słopanowo oraz Bartosza Witczaka, pniewianina reprezentującego UKS Szach Sękowo. W turnieju B puchar był jeden, ale wyodrębniono dwie klasyfikacje – do lat 10 i do lat 16. Co ciekawe, główne trofeum przypadło zawodnikowi klasyfikowanemu w najmłodszej grupie – Mateusz ukończył w tym roku 8 lat. Wśród zawodników w wieku 11-16 lat najlepszy okazał się Dominik Siemieniak – zawodnik UKS Szach Sękowo, mieszkaniec Lubosza – który przegrał tylko ze zwycięzcą turnieju B. Kolejne miejsce zajęli Dawid Olszewski i Jonasz Woźniak, obaj z Wichru Zbąszyń. Najlepsi zawodnicy z gminy Pniewy otrzymali medale. W najmłodszej grupie byli to Wojciech Witczak, Nikodem Kubiak i Wiktor Kaczmarek. W grupie do lat 16 – Sebastian Krugiołka i Patrycja Krugiołka, a wśród dorosłych – Bartosz Witczak i Robert Krugiołka. W zawodach startowało ponad 30 zawodników. Wszyscy otrzymali drobne świąteczne upominki, a trzej najlepsi w każdej z trzech kategorii wiekowych – nagrody rzeczowe.