Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szamotuły. Artystyczne Spotkania Recytatorów w jesiennej odsłonie

Magda Prętka
Magda Prętka
28 wykonawców z 4 szkół podstawowych wzięło udział w jesiennym turnieju Artystycznych Spotkań Recytatorów, organizowanym przez Szamotulski Ośrodek Kultury

Jesienni turniej Artystycznych Spotkań Recytatorów

Klimat pełen artyzmu, w którym sztuka słowa zagrała pierwsze skrzypce, po raz kolejny wypełnił szamotulskie kino "Halszka". W środę, 27 października - niespełna tydzień po twórczych zmaganiach miłośników oraz miłośniczek gwary szamotulskiej i poznańskiej - zagościły tu dzieci oraz młodzież ze szkół podstawowych działających w Szamotułach i Przyborowie.

Chociaż jesienny turniej Artystycznych Spotkań Recytatorów w tym roku nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem, jak w latach minionych (wpływ na to zapewne ma sytuacja pandemiczna i związane z nią trudności), impreza organizowana przez Szamotulski Ośrodek Kultury dowiodła, że sztuka recytacji nadal pozostaje ważnym elementem kształcenia młodego człowieka. I pasją, która ze zwykłego hobby ma siłę kształtowania prawdziwych talentów.

28 wykonawców w artystycznym boju na słowa

Do artystycznego boju na słowa w tym roku przystąpiło 28 wykonawców w 2 kategoriach wiekowych. Prezentacjom z uwagą przysłuchiwało się jury w składzie: Agnieszka Krygier-Łączkowska - dr językoznawstwa i dydaktyk, a także aktorzy - Piotr Witoń i Marcin Wawrzyniak. Po kilku godzinach przesłuchań ogłoszono werdykt.

Szamotuły. Konkurs gwarowy "Godejma po naszymu" po raz trzynasty!

Nagrody i wyróżnienia

W kategorii klas IV - VI zwyciężyła Klaudia Ossowska, która zaprezentowała prozę prozę „Zawsze ja!” J. Richter. Miejsce II zajął Witold Michalak, a III - Joanna Ossowska. Wszyscy laureaci uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach, a do konkursu przygotowywali się pod okiem Ilony Góreckiej.

W kategorii klas VII - VIII natomiast I miejsce zajęła Anastazja Fricz za wiersz „Terrorysta, on patrzy” W. Szymborskiej oraz prozę „Pamiętnik optymisty” S. Mrożka. Laureatką II miejsca została Maja Stachowiak (dziewczęta są uczennicami szamotulskiej "Trójki", podopiecznymi Ilony Góreckiej), a na miejscu III twórczą rywalizację zakończył Kacper Til ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach (opiekunem artystycznym była Paulina Pękosz).

Jury przyznało także wyróżnienia. Otrzymali je: Cezary Różowski i Kacper Wajs (SP 2 Szamotuły, kat. klasy IV - VI) oraz Zuzanna Bartkowiak (SP 2 Szamotuły, kat. klasy VII - VIII) i Hubert Warszawski (SP Przyborowo, kat. klasy VII - VIII).

Uczennice i uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami książkowymi ufundowanymi przez SzOK. Do ich opiekunek - Eweliny Peraj (SP 1 Szamotuły), Pauliny Pękosz (SP 2 Szamotuły), Ilony Góreckiej (SP 3 Szamotuły) i Małgorzaty Kowalskiej (SP Przyborowo) skierowano zaś serdeczne podziękowania.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto