Zmagania pod siatką w szamotulskim "Wacławie". Kto weźmie udział w powiatowych rozgrywkach Igrzysk Dzieci?

Magda Prętka
6 drużyn wzięło udział w turnieju siatkarskim zorganizowanym w ramach Igrzysk Dzieci. Wśród dziewcząt triumfowały zawodniczki z szamotulskiej "Trójki". Najlepszym zespołem chłopców była zaś ekipa ze szkoły w Otorowie

Igrzyska Dzieci w Szamotułach

W środę 18 stycznia w hali „Wacław” w Szamotułach odbyły się rozgrywki w ramach Igrzysk Dzieci (rocznika 2010 i młodszych) w siatkówce dziewcząt i chłopców. Do pasjonującej rywalizacji na boisku przystąpili zawodnicy z szamotulskiej „Dwójki” i „Trójki” oraz szkoły w Otorowie, a także siatkarki reprezentujące szkoły podstawowe nr 1, 2 i 3 w Szamotułach. Stawką turnieju był awans do rozgrywek na szczeblu powiatowym.

Po kilku godzinach zaciętej gry, wszystko stało się jasne. W kategorii dziewcząt zwyciężył zespół z szamotulskiej „Trójki”. Miejsce II zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach, a trzecia lokata należała do siatkarek z „Jedynki”.

W kategorii chłopców z kolei triumfowali zawodnicy z Otorowa. Na II miejsce podium wskoczyła drużyna szamotulskiej „Trójki”, a miejsce III zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach. Wszystkim serdecznie gratulujemy!