Tygrysy lepsze od Smoków. Dreman Opole Kompachcice pokonał Red Dragons Pniewy 3:2

Natalia Nowotna
Red Dragons Pniewy
W emocjonującym starciu między Dremanem Opole Kompachcice a Red Dragons Pniewy, to zespół gości wyszedł zwycięsko, pokonując rywali 3:2. Spotkanie było pełne napięcia i wyrównanej walki, jednak to podopieczni Toniego Corredery potrafili utrzymać przewagę, co zapewniło im cenne trzy punkty.

Obydwie drużyny przystępowały do starcia z równymi szansami, co potwierdził pierwszy remisowy mecz zakończony wynikiem 3:3. Jednak tym razem to Dreman Opole Kompachcice szybko objęli przewagę, wykorzystując błąd rywali i zdobywając pierwszego gola dzięki Brayanowi Toloza.

Mimo to, Czerwone Smoki nie poddały się i szybko odpowiedziały bramką Oliwiera Siudy, doprowadzając do remisu 1:1. Końcówka pierwszej połowy była niezwykle intensywna, z obiema drużynami mającymi okazje do zdobycia kolejnych bramek. Jednak to Red Dragons wyszli na prowadzenie dzięki bramce Mateusza Kosteckiego tuż przed przerwą.

Dreman wygrywa po niezwykle wyrównanym spotkaniu

Po zmianie stron, obie drużyny nadal prowadziły zaciętą walkę.

Goście próbowali swoich sił w ataku pozycyjnym, a Red Dragons nastawili się na kontry. Obie strony miały swoje okazje bramkowe, strzał Yvaaldo Gomesa na pustą bramkę czy próba Marka Bugańskiego czy Kacpra Kaczki. Pierwsi w drugiej połowie do siatki trafili goście. Sytuację prawym skrzydłem skutecznie wykończył Bugański i w Pniewach ponownie mieliśmy remis - relacjonuje drużyna Red Dragons.

Ostatnie minuty spotkania były prawdziwą kopalnią emocji, z obiema drużynami walczącymi o zwycięstwo. Ostatecznie, to Tygrysy zatriumfowały, gdy Felipe O’Mago przeprowadził skuteczną indywidualną akcję i zapewnił swojej drużynie prowadzenie 3:2.

Na trzy minuty przed końcem spotkania pniewianie wycofali bramkarza i w swoich pierwszych akcjach zmusili Dawida Lacha do interwencji. W końcówce czerwoną kartką ukarany został Siuda, a w samej końcówce nie byliśmy już świadkami dodatkowych bramek - podsumowuje klub.

Ostatecznie Dreman Opole Kompachcice wygrał po zaciętym spotkaniu, zbliżając się w tabeli do rywali z Wielkopolski, podczas gdy Red Dragons spadli poza czołową ósemkę.

RED DRAGONS PNIEWY – DREMAN OPOLE KOMPRACHCICE 2:3 (2:1)
Bramki: Oliwier Siuda 15, Mateusz Kostecki 20 – Brayan Toloza 11, Marek Bugański 30, Felipe O’Mago 34

Red Dragons Pniewy z wygraną w Bochni. Bohaterem spotkania o...