Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

I Nocny Turniej Piłki Siatkowej w Dusznikach [FOTO]

Paulina Śliwa
I Nocny Turniej Piłki Siatkowej w Dusznikach
I Nocny Turniej Piłki Siatkowej w Dusznikach Tomasz Kotus
W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dusznikach odbył się I Nocny Turniej Piłki Siatkowej. O zwycięstwo walczyło osiem drużyn z całego powiatu.

Na zawodach pojawiło się 8 ekip: Rutnicki Team, ES Kadra, PLASS, SSM Szamotuły, Ogórki Zdzisława, Oj tam oj tam, The Killing Dream oraz gospodarz - OSiR Duszniki. Przed rozpoczęciem kapitanowie wzięli udział w losowaniu grup. Po oficjalnym otwarciu i szybkiej rozgrzewce drużyny rozpoczęły walkę o pierwsze punkty.

Z grupy A z kompletem zwycięstw, bez straty seta, do półfinału awansowała ekipa SSM Szamotuły, gdzie zmierzyła się z drużyną Rutnicki Team. W tym pojedynku lepsza okazała się drużyna Rutnickiego wygrywając 2:0 (28:26,25:17), która dzięki zwycięstwu awansowała do wielkiego finału. W drugim półfinale walka o awans rozegrała się między PLASSem, a The Killing Dream. „Zabójczy Sen” stał się dla przeciwnika koszmarem na jawie, w którym po tie-breaku odesłał PLASS do walki o III miejsce (The Killing Dream 2:1 PLASS 25:15,14:25,15:7).

W meczu o miejsce VII ES Kadra pokonała drużynę Oj tam Oj tam 2:0 (25:15, 25:21). Gospodarzom turnieju po 2 porażkach w grupie została walka V pozycje z ekipą Ogórki Zdzisława. Po dwóch zaciętych setach OSiR Duszniki zwyciężył 2:0 (25:18, 27:25). W meczu o III miejsce ekipa Plassu miała okazje zrewanżować się drużynie SSM Szamotuły za porażkę w fazie grupowej, jednak i tym razem lepsza okazała się drużyna z Szamotuł oddając rywalom jednego seta. PLASS 1 : 2 SSM Szamotuły ( 17:25, 26:24, 10:15). Nadszedł czas na wielki finał, w którym naprzeciwko siebie stanęły ekipy RUTNICKI TEAM oraz THE KILLING DREAM. „Zabójczy Sen” od samego początku narzucił rywalowi swój styl gry i nie pozwolił rozwinąć skrzydeł. Prowadził pewnie od samego początku zwyciężając w dwóch setach do 16 oraz do 20.

Organizatorzy gratulują sukcesu zwycięzcom i dziękują wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę oraz sportową rywalizację. Podziękowania kierują również w stroną sponsorów: Restauracji MALIBU, Bankowi Spółdzielczemu Duszniki, Sano. Niezawodni okazali się również kibice,którzy odwiedzili nasz Ośrodek oraz wspierali drużyny w trakcie spotkań.