Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Klub pomoże im w zdobyciu kwalifikacji

Karolina Matuszewska
Pierwsza piętnastka uczestników - Wronki stały się kolejnym miastem w Wielkopolsce, w którym powstał KIS
Pierwsza piętnastka uczestników - Wronki stały się kolejnym miastem w Wielkopolsce, w którym powstał KIS Karolina Matuszewska
We Wronkach powstał pierwszy Klub Integracji Społecznej. Uczestnicy liczą, że uda im się zmienić coś na lepsze

W świetlicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wronkach osoby, które wezmą udział w zajęciach Klubu, spotkały się na jego oficjalnym otwarciu. Przybyłych powitał prezes Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi z siedzibą w Puszczykowie Andrzej Markiewicz, pod której egidą realizowany jest projekt, jego koordynator Krzysztof Błaszczyk, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Bernadeta Markiewicz, zastępca kierownika MGOPS Iwona Kląskała oraz pracownik socjalny z ramienia KIS Małgorzata Nowak. W otwarciu udział wziął także starosta szamotulski Paweł Kowzan oraz burmistrz Wronek Mirosław Wieczór.

Wroniecki KIS, to już kolejne tego typu przedsięwzięcie w Wielkopolsce, realizowane w ramach projektu „Budowa Sieci KIS na terenie powiatów kolskiego i szamotulskiego” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Kluby z założenia mają być miejscami gdzie osoby zagrożone wykluczeniem społecznym uzyskają pomoc w odbudowaniu uczestnictwa w życiu społecznym oraz praktycznym podniesieniu swoich umiejętności zawodowych, a co za tym idzie ułatwieniu im powrotu na rynek pracy.

Zadaniem Klubu jest integracja osób o podobnych trudnościach i problemach życiowych w samoorganizowaniu się i podejmowaniu wspólnych inicjatyw. W tym celu przez najbliższe miesiące prowadzone będą dla 15 osobowej grupy uczestników rozmaite zajęcia i warsztaty oraz indywidualne doradztwo psychologa, lekarza i doradcy zawodowego. Efektem ma być nie tylko pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej, ale także zmiana ich postaw społecznych, tak by w efekcie miały pełnoprawne szanse w osiągnięciu spełnienia osobistego i sukcesu zawodowego, pokonując barierę np. bezrobocia. Niepełnosprawność pociąga za sobą bowiem często konieczność określenia swoich celów życiowych na nowo.

Więcej na ten temat w piątkowym numerze Tygodnika "Dzień Szamotulski"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto