Kolejny pożar w Pniewach. W nocy paliła się kotłownia [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
Okres grzewczy już w pełni, na dworze temperatura spada w okolice zera, nic więc dziwnego, że mieszkańcy zaczęli ogrzewać swoje domy i mieszkania. Niestety, jak co roku w okresie jesienno - zimowym strażacy odnotowują więcej interwencji w związku z pożarami budynków.

W sobotę 23 października około godziny 2.30 w nocy dyspozytor Centrum Powiadamiania Ratunkowego numeru 112 - które od 18 października przejęło zgłoszenia z numeru 998 w powiecie szamotulskim - odebrał informację o pożarze w budynku mieszkalnym w Pniewach.

Na miejsce zaalarmowano strażaków z Pniew, a także z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz ochotników z Otorowa. Okazało się właśnie, że doszło do pożaru piwnicy w budynku mieszkalnym na ulicy Frezjowej w Pniewach.

- Po przybyciu na miejsce strażacy zastali silnie zadymione pomieszczenie kotłowni. Mieszkańcy budynku opuścili go przed przybyciem straży pożarnej. Strażacy po ubraniu się w aparaty do ochrony dróg oddechowych przystąpili do rozpoznania i zlokalizowania źródła pożaru. Działania SP polegały na ugaszeniu pożaru, oddymieniu budynku, sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej potencjalnych zagrożeń - zrelacjonowali działania strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, a całe zdarzenie skończyło się wyłącznie stratami materialnymi.

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Dodaj ogłoszenie