Nasza Loteria

OSP Piotrowo świętowało 90. rocznicę powstania

Red.
W sobotę 23 września na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrowie odbył się uroczystości związane z 90-tą rocznicą powstania tej jednostki.

Zebrani strażacy, ale ich zaproszeni goście i mieszkańcy wzięli udział we wspólnym świętowaniu.

- To zaszczytny jubileusz i szczególna uroczystość, na którą pracowało kilka pokoleń naszych druhów i mieszkańców. Jako Prezes tej jednostki składam hołd i podziękowanie Druhom założycielom, wszystkim Prezesom, Naczelnikom oraz druhom OSP Piotrowo, którzy tworzyli 90 – cio letnią historię. Dziękuję za zrozumienie i wsparcie mieszkańcom Piotrowa.

OSP Piotrowo zostało powołane do życia 15 maja 1933 roku i w pierwszych latach tworzyło ją 12 druhów. Mieszkańcy wspominają, że szczególnie po wybuchu wojny ochotnicy bardzo wspomagali lokalną społeczności, ratując ją przez pożarami.

W 1966 roku coraz prężniej działająca jednostka otrzymała pierwszy w swej historii wóz gaśniczy, był to pojazd marki GAZ, wymieniony później na Żuka, a z koeli ten – jeszcze później na Stara A29, który służył w OSP Piotrowo do 2009 roku. Dziś jednostka ma do dyspozycji dwa pojazdu – lekkiego Lublina, którego dostała w 2001 roku oraz Mana, który rozpoczął w Piotrowie służbę w 2020 roku.

W międzyczasie – w roku 1997 OSP Piotrowo zostało włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Dziś OSP, to prężna jednostka, która notouje kilkadziesiąt wyjazdów do akcji rocznie. Strażacy organizują też różnego rodzaju inicjatywy, chętnie włączają się w życie wsi i okolicy, są wszędzie tam, gdzie są potrzebni – nie tylko gdy zawyje syrena alarmowa.

Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń i medali, a także to wspólnej zabawy z mieszkańcami. Odbyły się oczywiście pokazy strażackiego sprzętu, czy umiejętności piotrowskich ochotników.

od 16 lat
Wideo

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto