Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piotr Mikołajczak nagrodzony statuetką "Wieża" [ZDJĘCIA]

Redakcja
Piotr Mikołajczak nagrodzony szamotulską "Wieżą"
Piotr Mikołajczak nagrodzony szamotulską "Wieżą" Magda Prętka
Piotr Mikołajczak uhonorowany został statuetką "Wieża", która przyznawana jest przez władze miasta wybitnym szamotulanom. Jej uroczyste wręczenie nastąpiło w niedzielny wieczór, podczas koncertu noworocznego w hali "Wacław" w Szamotułach

Ubiegłoroczny koncert noworoczny rozpoczął nową i piękną zarazem w swej istocie, miejską tradycję. Stało się nią honorowanie zasłużonych dla gminy Szamotuły, postaci tzw. „Wieżą”. W roku ubiegłym statuetkę będącą w rzeczywistości miniaturą szamotulskiej wieży ciśnień otrzymał prof. Radek Bukowski. Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek wręczył ją również Prezydentowi RP, Bronisławowi Komorowskiemu podczas wizyty w pałacu prezydenckim. W minioną niedzielę natomiast, w trakcie koncertu noworocznego, kolejną „Wieżą” uhonorowano Piotra Mikołajczaka – muzyka, gitarzystę, aranżera, kompozytora muzyki popularnej, teatralnej i filmowej, producenta filmowego i telewizyjnego, członka legendarnej Orkiestry Teatru ATA, a przede wszystkim zaś – „chłopaka z Szamotuł”.

„Wieża” stanowi wyraz uznania miasta nie tylko dla osób je wspierających, lecz głównie dla tych, których historia rozpoczęła się właśnie w Szamotułach, małym mieście nieopodal Poznania. Statuetka staje się zatem podziękowaniem dla wszystkich osób rozsławiających i mówiących o mieście wszędzie tam, gdzie zaprowadzi ich życie – dla tych, dzięki którym Szamotuły zwyczajnie mogą być dumne.

Kiedy w niedzielny wieczór Piotr Mikołajczak pojawił się na scenie w hali „Wacław”, nie krył wzruszenia. Odbierając „Wieżę” z rąk burmistrza Szamotuł, jak również szereg gratulacji od obecnych na uroczystości – wojewody, Piotra Florka, wice marszałka, Wojciecha Jankowiaka, a także starosty szamotulskiego, Józefa Kwaśniewicza mówił, iż ta symboliczna wieża towarzyszyła mu w zasadzie przez całe życie. Już jako dziecko bawił się na ogródkach działkowych u dziadków przy ulicy Wojska Polskiego spoglądając na majestatycznie unoszącą się nad nimi wieżę ciśnień.

W trakcie podziękowań, które Mikołajczak kierował zarówno w stronę władz miasta, jak i najbliższej rodzinny nieustannie go wspierającej przekonywał, iż statuetka jest niezwykle cennym dowodem uznania, gdyż jednocześnie przypomina o domu rodzinnym. To w końcu w Szamotułach wszystko się zaczęło – tu, mimo sprzeciwów ojca zaczynała w nim rodzić się, a z czasem i dojrzewać miłość do muzyki, która w końcu stała się pasją i sposobem na życie.

Dobitnie pokazał to film zaprezentowany podczas uroczystości. Zawarte w nim informacje o losach szamotulanina – od nauki na wydziale rozrywkowym poznańskiej Szkoły Muzycznej im. Czesława Niemena, poprzez pracę w wytwórni Sony Music Polska na stanowisku dyrektora artystycznego i przygodę z programem rozrywkowym stacji TVN „Droga do gwiazd”, w którym wcielił się w rolę jurora, na wyjeździe do Francji skończywszy, wywoływały poczucie niemałej dumy wśród publiczności. Dziś Piotr Mikołajczak zajmuje się przede wszystkim produkcją filmową i telewizyjną, za co nierzadko był nagradzany. Okazjonalnie występuje również z Arturem Żmijewskim z recitalem autorskim.

Odbierając statuetkę mówił, że Szamotuły często odwiedza i o mieście z całą pewnością nigdy nie zapomni.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto