Sobotni wypadek w Bytyniu. Sprawca pod wpływem alkoholu i bez uprawnień [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
W sobotnie popołudnie około godzinie 16.45 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Bytyń, w gminie Kaźmierz. Na miejsce wysłano strażaków z Szamotuł, Bytynia, Kaźmierza, a także pogotowie ratunkowe oraz policję.

Okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Volkswagena Golfa oraz Citroena Xsara. W wyniku wypadku jedna osoba została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szamotulskiego szpitala na szczegółowe badania.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji plamy oleju - wyjaśnił ogniomistrz Łukasz Kawka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.

O komentarz w sprawie wypadku poprosiliśmy aspiranta Rafała Banachowicza z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach:

- Kierujący pojazdem marki VW Golf jadąc drogą K-92 na oznakowanym skrzyżowaniu podczas wykonywania manewru skrętu w prawo, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym kierującym pojazdem marki Citroen Xsara - wyjaśnia nam policjant i dodaje: - Kierującym VW Golf okazał się 28 -letni mieszkaniec gminy Pniewy, który nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz znajdował się w stanie po użyciu alkoholu - 0,16 i 0,15 mg/l, czyli około pół promila.

Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Czynności wyjaśniające prowadzą policjanci z KPP Szamotuły. Niestety to kolejne w tym roku zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierowcy na drogach powiatu szamotulskiego.

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie