Sparta Szamotuły wygrywa z zespołem z Wronczyna 4:2 [ZDJĘCIA]

Magda Prętka
Wynikiem 4:2 dla Sparty zakończył się niedzielny mecz, jaki podopieczni Bernarda Szmyta rozegrali z zespołem LZS Wronczyn

3 cenne punkty trafiły na konto szamotulan po niedzielnym meczu z LZS Wronczyn. Na listę strzelców aż 3-krotnie wpisał się Dennis Maćkowiak, który po raz pierwszy zapakował futbolówkę w bramkę gości już w 4 minucie. Na wyrównanie kibice nie musieli jednak długo czekać. Po faulu Macieja Sołtysiaka na zawodniku przyjezdnych sędzia podyktował rzut wolny, którego konsekwencją był gol kontaktowy Wronczyna na 1:1.

Kilka minut po zamianie stron Maćkowiak znów daje miejscowym powód do zadowolenia. Przejmując piłkę ze skrzydła, dobrze ustawiony w środku pola napastnik sunie pod bramkę gości. Golkiper był bez szans. Sparta prowadzi 2:1. Trzeci gol autorstwa Maćkowiaka pada w 61 minucie - na trybunach rozlegają się gromkie brawa.

Wronczyn jednak nie odpuszcza i odważnie, bardzo wysoko podchodzi pod bramkę gospodarzy. Dobrze dysponowany Jakub Prętki pozostaje czujny. Niestety, po błędach w obronie, w 83' goście zdobywają drugą bramkę. Ich radość trwa tylko chwilę. Niespełna minutę później Rafał Chmal podwyższa prowadzenie Sparty na 4:2. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.