W akcji służby z dwóch powiatów
Do wypadku doszło na wiadukcie autostradowym w Sędzinach, na drodze wojewódzkiej między Dusznikami, a Bukiem. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z Szamotuł, Dusznik i Podrzewia, a także z Buku, Zespół Ratownictwa Medycznego i policję. A chwilę później również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
- Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem strażaków i znajdowali się w pobliżu pod opieką świadków zdarzenia – informuje ogniomistrz Łukasz Kawka z KP PSP w Szamotułach.
Jak dodaje, działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym wspólnie z ratownikami ZRM i LPR, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Ostatecznie jedna osoba poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu, dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala w Szamotułach i Poznaniu, natomiast jedna osoba po przebadaniu przez ratowników pozostała na miejscu zdarzenia.
Przyczyny oraz przebieg zdarzenia ustalają szamotulscy policjanci.
Wypadek na wiadukcie autostradowym w Sędzinach
Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?