Jest harmonogram dokończenia rozgrywek w ramach WZPN

OPRAC.:
Jakub Czekała
Jakub Czekała
WZPN podało wstępny termin wznowienia rozgrywek dla konkretnych grup i lig Archiwum redakcji
W minionym tygodniu pisaliśmy o możliwościach przy ewentualnym zawieszeniu rozgrywek w ramach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Tymczasem pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie.

Jak wskazano, w obliczu zaostrzenia przepisów związanych z pandemią COVID-19, Wielkopolski ZPN został zmuszony do wstrzymania rywalizacji w ligach seniorskich od RED BOX V ligi w dół w okresie od 20 marca do 9 kwietnia.

Spotkania zaplanowane w ramach najbliższych kolejek zostają wskutek decyzji przełożone wg następującego harmonogramu dla poszczególnych rozgrywek:

RED BOX V LIGA i RED BOX KLASA OKRĘGOWA: 20. Kolejka – z 20/21 marca na 3 maja; 21. Kolejka – z 27/28 marca na 19 maja; 22. Kolejka – z 3 kwietnia (Wielka Sobota) na 27/28 czerwca (termin obligatoryjny)
W wyniku przesunięć przy 34. kolejce rezygnuje się z jednakowego terminu rozegrania wszystkich spotkań. Mecze zaległe, które zostały wyznaczone na nowe terminy wskazanych kolejek, będą rozgrywane w dalszej kolejności, w innych określonych przez zainteresowanych terminach.

PROTON KLASA A: 14. Kolejka – z 20/21 marca na 3 czerwca (Boże Ciało); 15. Kolejka – z 27/28 marca na 27/28 czerwca (termin obligatoryjny). W wyniku przesunięć przy 26. kolejce rezygnuje się z jednakowego terminu rozegrania wszystkich spotkań.

PROTON KLASA B: Grupy 1, 2, 3, 4, 6 - 12. Kolejka – z 27/28 marca na połowę maja, z kolei grupy 5, 7, 8, 10: 14. Kolejka – z 20/21 marca na 3 czerwca (Boże Ciało); 15. Kolejka – z 27/28 marca na 27/28 czerwca (termin obligatoryjny). W wyniku przesunięć przy 26. Kolejce rezygnuje się z jednakowego terminu rozegrania wszystkich spotkań. Natomiast grupa 9: 15. Kolejka – z 20/21 marca na 3 maja; 16. Kolejka – z 27/28 marca na 3 czerwca (Boże Ciało); 17. Kolejka – z 3 kwietnia (Wielka Sobota) na 27/28 czerwca (termin obligatoryjny).
W wyniku przesunięć przy 28. Kolejce rezygnuje się z jednakowego terminu rozegrania wszystkich spotkań.

Co istotne, przy wszelkich nowych terminach należy pamiętać, że zawodnik, który rozegrał w spotkaniu więcej niż 45 minut, kolejny mecz może rozegrać dopiero po upływie 48 godzin od zakończenia poprzedniego pojedynku. Należy to uwzględnić przy ustalaniu terminów spotkań 1 i 3 maja.

- W przypadku przedłużania obowiązywania obostrzeń, które będą uniemożliwiały normalne prowadzenie rozgrywek, następne kolejki będą przekładane na pozostałe w dyspozycji wolne terminy. Należy mieć przy tym na uwadze, że obecne regulacje piłkarskie zobowiązują do zakończenia sezonu do końca czerwca. Jeśli termin ten nie zostanie zmieniony na szczeblu FIFA/PZPN, a obostrzenia będą przedłużane, może dojść do sytuacji, w której sezon zostanie zakończony bez rozegrania części kolejek. Wielkopolski ZPN będzie jednak czynił wszystko, by ostateczne rozstrzygnięcia zapadły w możliwie najbardziej sprawiedliwy sposób, przy rozegranych w komplecie spotkaniach. Zgodnie z przyjętymi przed sezonem 2020/21 przepisami, w przypadku zakończenia sezonu bez rozegrania kompletu spotkań, ale po rozegraniu co najmniej 50% zaplanowanych kolejek, rozgrywki uznaje się za odbyte z zatwierdzeniem tabel. We wszystkich ligach wskazany i wymagany do tego pułap został osiągnięty, a zatem bez względu na dalszy rozwój sytuacji, na pewno po sezonie przeprowadzone zostaną awanse i spadki - poinformowano.

Polacy najaktywniejsi w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie