Niebezpieczny weekend na drogach powiatu szamotulskiego

Redakcja
KPP Szamotuły
Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach podsumowała miniony weekend na drogach. Było niebezpiecznie.

Jak poinformowała oficer prasowa KPP Sandra Chuda, w minioną sobotę oraz niedzielę (10 oraz 11 kwietnia br.), policjanci interweniowali w związku z sześcioma zdarzeniami drogowymi. Doszło do nich we Wronkach, w Pniewach, w Kaźmierzu, w Jastrowie oraz w Ludwikowie.

- Najpoważniej wyglądało zdarzenie drogowe w Ludwikowie, gdzie w dniu 11 kwietnia samochód marki Volkswagen Passat wypadł z drogi i dachował. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż 20-lenita mieszkanka Szamotuł, która kierowała passatem, próbowała uniknąć zderzenia z przebiegającym przez drogę zwierzęciem leśnym. Kobieta zjechała na pobocze, uderzyła w przydrożne drzewo, po czym wywróciła pojazd na dach. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety- była trzeźwa. Kierująca z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Sprawę wyjaśniają policjanci z Szamotuł - poinformowała policjantka.

Ponadto 10 kwietnia około godziny 19.15 we Wronkach doszło do potrącenia rowerzysty. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż 25-letni kierujący rowerem nie zasygnalizował manewru skrętu w lewo, w wyniku czego zderzył się z wyprzedzającym go autokarem. Na szczęście cykliście nic się nie stało.

W Jastrowie 11 kwietnia doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym.
- Jak się okazało, mieszkanka Szamotuł, która kierowała samochodem osobowym wykonała manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego marki Iveco (którym kierował mieszkaniec Wągrowca). Po wyprzedzeniu kobieta gwałtownie zahamowała, w wyniku czego Iveco najechało na tył samochodu osobowego. Na miejscu pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy 6-letniemu pasażerowi samochodu osobowego - dodała Sandra Chuda.

Policja apeluje o ostrożność oraz zdjęcie nogi z gazu.

Majówka pijanych kierowców

Wideo

Dodaj ogłoszenie