Powiat szamotulski. Dwa wypadki w ciągu godziny [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Pełne ręce pracy mieli strażacy z terenu powiatu szamotulskiego w sobotnie przedpołudnie. W krótkim czasie doszło do dwóch wypadków.

Upały nie sprzyjają kierowcom, wysoka temperatura powoduje znużenie i rozkojarzenie, co z kolei przekłada na większe ryzyko wypadku. W sobotę 19 czerwca służby ratunkowe z powiatu szamotulskiego dwukrotnie wyjeżdżały do zdarzeń. Doszło do nich w odstępie nieco ponad pół godziny.

Najpierw o godzinie 10.48 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o uderzeniu samochodu w drzewo oraz dwóch osobach poszkodowanych w miejscowości Myszkowo gm. Szamotuły.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo. Kierujący i pasażer opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się pod opieką ratowników ZRM.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie, sorpcji plamy oleju z jezdni oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Dwie osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM zostały przewieziona do szpitala

- informuje ogniomistrz Łukasz Kawka.

Następnie o godzinie 11.24 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz osobach poszkodowanych na drodze wojewódzkiej nr 306 w miejscowości Sędziny gm. Duszniki.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Jeden samochód znajdował się na drodze, natomiast drugi na poboczu. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, sorpcji plamy oleju z jezdni oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym

- dodał strażak.

W wyniku wypadku jedna osoba została przewieziona do szpitala na szczegółowe badania.

Dodajmy, że w nocy z 19 na 20 czerwca około godziny 3.40 na ul. Nowowiejskiej we Wronkach. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż 33-letni mieszkaniec gminy Wągrowiec, który kierował samochodem marki Audi zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bariery oraz w zaparkowany motorower. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie