Statystyki Red Dragons w pojedynkach z ligowymi beniaminkami

Wiktoria Poczekaj
nadchodzącym sezonie Futsal Ekstraklasy prawo do gry uzyskało 18 zespołów. Tak duża liczba (w poprzednich sezonach w najwyższej klasie rozgrywkowej grało 14 drużyn) jest spowodowana przerwaniem sezonu 2019/20 z powodu pandemii koronawirusa i decyzją o braku spadków, a także braku rozgrywania barażu o awans przez zespoły z I ligi.

Awans do Ekstraklasy uzyskały cztery zespoły: Gredar Brzeg, Berland Komprachcice, Team Lębork i AZS UW Wilanów. Z każdym z tych rywali drużyna Red Dragons Pniewy po raz pierwszy spotka się w historii ich występów w Futsal Ekstraklasie. Mający się rozpocząć nowy sezon przyniesie odpowiedzi na nurtujące kibiców pytania. Przekonamy się, co się zmieniło, jak w tej powiększonej lidze radzić sobie będą pniewianie. POjedynki z beniaminkami to zawsze wyzwanie i element zaskoczenia. Z ciekawością zatem przyjrzyjmy się statystykom związanym z potyczkami z ligowymi beniaminkami w minionych latach.
Sezon 2015/16 był drugim z udziałem Red DRagons w Ekstraklasie. W roli beniaminka występowali wówczas: FC Toruń i Nbit Gliwice. Mecze z tymi zespołami nie zapisały się niestety dobrze we wspomnieniach sympatyków zespołu. Z torunianami oba mecze Red Dragons przegrał, z Nbitem w Pniewach gospodarze przegrali, by zrewanżować się w ostatniej kolejce w meczu o przysłowiową „pietruszkę”. Sezon 2016/17 był pierwszym w historii rozgrywek ligowych, w którym nastąpił podział na grupę mistrzowską i spadkową wzorem trawiastej piłki. I tu pniewianie nie mają, czego się wstydzić. Wyniki pojedynków z beniaminkami, zespołami z Wieliczki i Gdańska były bardzo dobre. Z Solnym Miastem Smoki dwukrotnie wygrały u siebie, ale przegrali w Wieliczce. Starcia z AZS-em UG będą w Pniewach wspominać bardzo dobrze. Red Dragons Wygrali w Pniewach 4-3, a także dwukrotnie w Gdańsku (2-1 i 4-1).
Sezon 2017/18 to ten, w którym do Ekstraklasy awansowały: Lex Kancelaria Słomniki i MOKS Białystok. Z ekipą ze Słomnik gospodarze przegrali w Pniewach po dramatycznym spotkaniu. W przerwie między-sezonowej drużyna rozpadła się i rewanż pniewianie wygrali walkowerem 5-0. Z MOKS-em rywalizacja była szalona. W Pniewach Smoki przegrały 4-9, by wziąć srogi rewanż na Podlasiu i pewnie wygrać 6-1
KOlejny sezon gry Smoków to ten, w którym w gronie najlepszych drużyn znalazła się ekipa Acany Orzeł Jelcz-Laskowice. Powrócili do Ekstraklasy Red Devils Chojnice. Na jedną z tych drużyn pniewianie znaleźli dobry patent (trzy zwycięstwa nad Red Devils). Z drugim beniaminkiem niewianie zanotowali dwie porażki.
Ten sezon był szczególny z wielu powodów. Awansowała aż czwórka beniaminków: Constract Lubawa, GSF Gliwice, GI Malepszy Futsal Leszno i Gwiazda Ruda Śląska 3-3. W całym sezonie nie szło Smokom zbyt dobrze i nie inaczej było w starciach z beniaminkami. Jedno zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki – to ich bilans w przerwanym sezonie.
Podsumowując bilans starć z beniaminkami notujemy 11 zwycięstw na koncie Red Dragons Pniewy, jednocześnie 10 porażek i tylko dwa remisy. Pojedynki z beniaminkami są zawsze sporym wyzwaniem. Nowe pomysły na gry, nowe twarze w rywalizacji powodują większą mobilizację już na etapie przygotowań.
Jaką statystykę dopisze sobie zespół z Pniew po rywalizacji z czwórką nowych zespołów w ekstraklasie futsalu? Przekonamy się w nowym sezonie Futsal Ekstraklasy, który rozpocznie się w okolicach września tego roku. Kibice spragnieni sportowych wrażeń z nadzieją patrzą na okres przygotowawczy. Sympatycy klubu mają nadzieję, że zespół po tak długiej przerwie pokaże się w nowej odsłonie jeszcze lepiej, a przerwa spowodowana koronawirusem źle nie wpłynie na przygotowania do nowego sezonu i snajperskie umiejętności Mateusza Kosteckiego. Czy klub poszuka wzmocnienia zespołu? Przekonamy się o tym w niedługim czasie.