Szamotuły. Kiepski początek nowego sezonu siatkarek z Biofarmu

Magda Prętka
Biofarm Szamotulanin Szamotuły nie rozpoczął zbyt dobrze rozgrywek w II lidze. W sobotę siatkarki odnotowały kolejną porażkę

Trzecia przegrana z rzędu

Zawodniczki szamotulskiego Biofarmu rozpoczęły kolejny sezon zmagań na boiskach II ligi. Niestety – jak na razie – bez powodzenia. W sobotę, 16 października siatkarki odnotowały trzecią porażkę z rzędu – na dodatek przed własną publicznością. Ich przeciwnikiem był zespół Gedanii Gdańsk – rywal trudny, ale będący w zasięgu szamotulanek.

Gedania wykorzystała błędy szamotulanek

Gra w pierwszej partii toczyła się punkt za punkt. Podopieczne trenera, Dariusza Ciszaka stawiały całkiem dobry blok, niestety zawodziło przyjęcie i obrona. Te same błędy zawodniczki popełniały również w secie drugim i trzecim, tracąc koncentrację przede wszystkim w końcówkach partii. Zepsute zagrywki i piłki posyłane z ataku w aut zwiększały prowadzenie rywalek.

W trzecim secie szamotulanki objęły co prawda 5 – punktowe prowadzenie, ale nie potrafiły go utrzymać. A siatkarki z Gdańska błędy rywalek skutecznie zamieniały na kolejne punkty. Ostatecznie to one ustanowiły wynik spotkania na 3:0 (22:25; 22:25; 21:25).