Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Akademicy awansowali w tabeli

Piotr Kłos
Piłkarze Akademii Futsal Club Pniewy nie dali żadnych szans Pogoni 04 Szczecin, którą pokonali we własnej hali 5:0. To zwycięstwo pozwoliło na awans w tabeli o jedno miejsce. Za trzy tygodnie do Pniew przyjeżdża za krakowska Wisła, która jest aktualnym liderem tabeli Ekstraklasy.

Przed tym spotkaniem AFC zajmowała czwarte miejsce, a ich przeciwnik Pogoń była siódma w ligowej tabeli. Akademicy mieli na swym koncie trzy kolejne zwycięstwa, Pogoń nie chciała tanio sprzedać swej skóry.
Sobotni mecz rozpoczął się bardzo spokojnie. Akademicy stopniowo nabierali tempa swych akcji. Goście szczególnie na początku tego spotkania wierzyli w szczęśliwe dla siebie zakończenie spotkania. Pierwsza interwencja broniącego w bramce AFC Foltyna miała miejsce dopiero w szóstej minucie, gdy to wyłapał podanie piłki od bramkarza gości. Piłkarze Pogoni próbowali konstruować kolejne akcje, gdy nadeszła ósma minuta spotkania. Kapitan AFC Pniewy Łeszyk wycofał piłkę do tyłu i potężna bomba Despotovica znalazła po raz pierwszy w tym spotkaniu drogę do bramki gości.

Więcej w piątkowym wydaniu Dnia Szamotulskiego. Zapraszamy do kiosków!