MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Debata między kandydatami na stanowisko Burmistrza Szamotuł. Piotr Michalak i Joanna Gzyl odpowiedzieli na pytania mieszkańców [ZDJĘCIA]

Natalia Nowotna
Natalia Nowotna
W poniedziałek, 15 kwietnia o godzinie 19:00, Piotr Michalak i Joanna Gzyl, dwoje głównych kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły, stanęli przed mieszkańcami podczas poprowadzonej przez "Wroniecki Bazar" debaty, prezentując swoje wizje dla przyszłości miasta i gminy.

Poniedziałkowa debata między kandydatami na Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły, która odbyła się w Zespole Szkół nr 3 przy ulicy Mickiewicza w Szamotułach, rozpoczęła się równo o godzinie 19.00. Po krótkim wstępie, podczas którego prowadząca spotkanie, właścicielka portalu "Wroniecki Bazar" i redaktor naczelna, Grażyna Kaźmierczak, przedstawiła zasady obowiązujące podczas debaty, kandydaci mieli okazję się przedstawić i powiedzieć kilka słów o sobie.

Kandydaci odpowiedzieli na pytania od redakcji i publiczności

Pierwsza część debaty skupiła się na pytaniach od redakcji, które dotyczyły m.in. koalicji szamotulskiej oraz planów polityki budżetowej. Następnie, publiczność miała okazję wysłuchać odpowiedzi na pytania, które kandydaci zadawali sobie nawzajem.

W trakcie wymiany zdań między Michalakiem a Gzyl, poruszono ważne kwestie, takie jak działania na rzecz miasta, rola burmistrza oraz kwestie infrastruktury. Poruszono także temat spotkania, które odbyło się w piątek, 12 kwietnia - zaproponowanej przez Joannę Gzyl debaty, w której ostatecznie udziału nie wziął Piotr Michalak.

Nie zabrakło także pytań od publiczności, których tematyka dotyczyła różnorodnych zagadnień, od lokalnych inwestycji po plany rozwoju społeczności lokalnej. Poruszono kwestie sportu, wspólnoty mieszkaniowej czy problemów z nieprzyjemnym zapachem w mieście, z którym od lat zmagają się mieszkańcy. Ostatnia część debaty skupiła się na przedstawieniu argumentów, dlaczego to właśnie Piotr Michalak lub Joanna Gzyl powinni zostać wybrani na stanowisko burmistrza.

Już niedługo mieszkańcy Szamotuł wybiorą nowego burmistrza

Na sam koniec kandydaci podziękowali sobie nawzajem za spotkanie, a także wręczyli upominki. Okazało się, że spotkanie było również okazją podkreślić kilka dodatkowych, ważnych okazji - między innymi urodziny prowadzącej spotkanie, Grażyny Kaźmierczak. Zarówno kandydaci, jak i organizatorzy i uczestnicy spotkania, odśpiewali wspólne "sto lat", by następnie w pozytywnej, lecz pełnej emocji atmosferze opuścić spotkanie.

Debata zakończyła się po dwóch godzinach intensywnych dyskusji, pozostawiając mieszkańców Szamotuł z rozbudowanym zrozumieniem wizji i planów obu kandydatów. Teraz to na wyborcach spoczywa decyzja, kto zostanie nowym Burmistrzem Miasta i Gminy Szamotuły.

ZOBACZ TAKŻE:

Odbędą się dwie debaty między kandydatami na Burmistrza Mias...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Papszun ponownie trenerem Rakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto