Drogowa tragedia w gminie Pniewy. Nie żyje motocyklista [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Miniony tydzień na drogach powiatu szamotulskiego zakończył się tragicznie. W niedzielę, 4 lipca późnym wieczorem w wyniku zderzenia z samochodem ciężarowym zginął motocyklista

Informację o zdarzeniu służby ratunkowe otrzymały w niedzielę, około godziny 22.00. Do zdarzenia doszło na trasie krajowej nr 92, na wysokości miejscowości Chełmno w gminie Pniewy. Na miejsce wypadku samochodu ciężarowego i motocykla skierowano strażaków z Pniew, Podrzewia i Szamotuł, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Gdy pierwsze jednostki dotarły na miejsce, zastały samochód ciężarowy oraz leżący na drodze motocykl. Jak powiedziała nam oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach Sandra Chuda, ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż na łuku drogi nieznany kierujący motocyklem marki Honda CBR najechał na tył naczepy samochodu ciężarowego, którym kierował 61-letni obywatel Ukrainy. W wyniku poniesionych obrażeń, motocyklista zmarł.

- Policjanci drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki na miejscu wykonali oględziny, szkic miejsca zdarzenia oraz pozostałą niezbędną dla dalszego śledztwa dokumentację. Policjanci z Pniew przesłuchali świadków wypadku. Pracę na miejscu nadzorował prokurator. W sprawie prowadzone będzie prokuratorskie śledztwo, którego celem będzie szczegółowe ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku

- wyjaśniła policjantka.

Zmarły motocyklista, to już czwarta śmiertelna osoba na drogach powiatu szamotulskiego. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie