Duszniki zostają w okręgówce

Robert Poczekaj
Niezwykły zwrot w sytuacji Sokoła Duszniki. Wprawdzie piłkarze przegrali oba mecze barażowe o utrzymanie w lidze okręgowej, ale... i tak w niej zostają.

W pierwszym meczu Sokół Duszniki przegrał z Akademią Reissa aż 5:1. Jedyną bramkę dla zespołu z Dusznik zdobył ich nabytek Bartek Gaszek z Sokoła Pniewy. Gaszek co prawda rozpoczął strzeleckie popisy w tym meczu już w 11 minucie, niestety kolejne gole zdobywali już tylko rywale. W 68 minucie na boisku pojawił się sam Piotr Reiss, legenda poznańskiej piłki i założyciel Akademii, zastępując w polu nie mniej legendarnego gracza, Krzysztofa Piskułę. Tym samym na boisku w jednej drużynie zagrali ojciec i syn - Piotr i Adrian Reissowie.
Mimo perspektywy nikłych szans na odrobienie strat dusznickie Sokoły dzielnie stanęły do pojedynku rewanżowego. Możliwość stanięcia na przeciw piłkarskim legendom motywowała zawodników dodatkowo. Niestety ponownie zaznali gorzkiego smaku porażki.

Relację w "Dniu Szamotulskim" zakończyliśmy życzeniami szybkiego powrotu do okręgówki,ale nie wiedzieliśmy jak zamykaliśmy gazetę, że tak szybko się ziszczą...
Otóż dzisiaj po południu nadeszła informacja, że z ligi wycofują się jednak piłkarze Marwitu Lwówek. Tym samym baraże są nieważne i Sokół nie spada do A klasy. W sobotę w pierwszym meczu w nowym sezonie w lidze okręgowej zmierzy się z Sokołem Pniewy.

Oto najlepiej zarabiające sportsmenki według "Forbesa". Wśród nich Agnieszka Radwańska

Źródło: Press Focus/x-news